AutoStyl - Aktuality

Magazín o autech, sportu a cestování

Prezident Ústředního automotoklubu ČR Oldřich Vaníček byl na valném shromáždění Mezinárodní automobilové federace (FIA) zvolen na čtyřleté funkční období do Světové rady FIA pro mobilitu.

Je určitě příjemné vyrážet na cestu automobilem s vědomím, že nad vámi kromě všech elektronických pomocníků, kterými jsou dnes moderní vozy vybaveny, nad vámi bdí i svatý Kryštof a v nouzi pomůže asistence od ÚAMK. Jak tyto dvě věci souvisejí?

BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company aVolkswagen Group se značkami Audi a Porsche dnes oznámily vznik IONITY, společného podniku typu joint venture, jehož cílem je vybudovat a provozovat v Evropě síť vysokovýkonných nabíjecích stanic pro automobily poháněné elektřinou.

Známá pravda říká, že vše souvisí se vším. Takže: jelikož ČR, sice jako poslední v EU, ale přece ratifikovala Pařížskou klimatickou dohodu, je tedy zavázána zredukovat emise skleníkových plynů v EU do roku 2030 nejméně o 40 procent. Jednou z významných cest k tomuto cíli je zásadní redukce emisí z osobních automobilů. Konkrétně Evropská komise přišla s novým návrhem snížení emisí osobních vozidel do roku 2030.

O Barceloně v poslední době více slyšíme spíše v souvislosti se separatistickým hnutím. Nicméně v oblasti ochrany životního prostředí jde stejnou cestou, jako španělská metropole Madrid. Barcelona vinou své zeměpisné polohy mezi horami je jakýmsi hrncem pod pokličkou, a tudíž má problémy se znečištěním ovzduší. Řešení? Od 1. prosince 2017, pokud auto nebude mít ekologickou plaketu, nesmí vyjíždět v době vyhlášení smogové situace.

Ve středu 29. listopadu 2017 zveřejnil Ústřední automotoklub ČR spolu s firmou AF-CITYPLAN novou Rizikovou mapu EuroRAP, kterou pravidelně publikují již od roku 2007. Tato mapa přehledně znázorňuje, jak jsou které silniční úseky rizikové z hlediska možného vzniku vážné dopravní nehody, a tedy potenciálního nebezpečí pro účastníky silničního provozu.

Motoristé, kteří často cestují po naší kotlině nebo do sousedních zemí, si mohou na ÚAMK zakoupit dálniční známky už pro rok 2018. V prodeji máme všechny typy pro Českou republiku, Rakousko a Švýcarsko.

Přemýšlíte o zajímavém a originálním dárku k Vánocům – kupte zájezd na prestižní Autosalon v Ženevě.  Vystavíme samozřejmě dárkový voucher dle vašeho přání. Cestovní kancelář AUTOTURIST, a. s. spolu s UAMK připravila pro své členy a příznivce zájezd leteckým speciálem na tento světový svátek motorismu.

Zásadní rozvoj nízko emisních zón se odehrál především v Německu, kde se ze zhruba dvacítky takových města zvýšil počet za posledních 10 let na dnešních více než 55, přičemž se v některých případech jedná dokonce o celé oblasti. Podobnou cestou se vydalo i Nizozemsko, Skandinávie, ale i další státy. Zatím poslední, kdo zvolil tuto cestu snižování znečištění ovzduší, je Francie.

Strana 1 z 20

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK