Chorvatsko - Trasy

AutoStyl - Magazín o autech a cestování

Cesta Bibione-Pula

Přímá cesta za maximálního využití dálnice je dlouhá 223 kilometrů a doba jízdy je odhadována asi na 3 hodiny. Z celkové trasy připadá 174 km na dálnice, tedy asi dvě hodiny jízdy. 

Po 24 kilometrech jízdy z Bibione lze najet na dálnici A4/E70 směr Trieste/Udine a zamířit na Terst (asi 110 km). Asi na 116 km se přejedou hranice do Slovinska a dá lze pokračovat po H5, s tím, že po pěti kilometrech je třeba odbočit na směr označený Pulj-Pula-Pola-HR. Od 124 km následuje 15 km dlouhý úsek plný zatáček, snížení rychlosti na 50, ale dokonce i 30 km/h.

Vjezd do Chorvatska je na 139 km silnice E751, kde opět následuje řada omezení a pomalá jízda až do nájezdu na dálnici A9 směr Rijeka, Pula, Umag.

Do města se sjíždí na směrovce Pula Istok zhruba po 2 hodinách a 50 minutách jízdy. 

Pokud se chtějí turisté vyhnout v Itálii platbě za dálnici, lze z Bibione zamířit do Terstu po silnici SS14 přes Carvignano del Friuli. Zdržením může být průjezd Terstem, kterému se v zásadě nedá vyhnout. Podobně budou řidiči omezeni, pokud se budou na úrovni města Koper v Slovinsku snažit objet krátký úsek dálnice, pro jízdu po níž je nutná 7denní dálniční známka. Objízdné trasy jsou zdlouhavé. Nejpomalejší je cesta po části slovinského a chorvatského hornatého území s řadou rychlostních omezení. Na chorvatském území, jen nedaleko za hranicemi se najíždí na dálnici A9, která pokračuje až do Puly.

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK