Chorvatsko - Testy tras

AutoStyl - Magazín o autech a cestování

Previous Next

Jakmile vyslovíte slovo léto, okamžitě se vám asi vybaví další: dovolená, slunce, moře… A nejčastěji je to pro Čechy Jadranské moře. Cesta do Chorvatska je tou nejvíce oblíbenou trasou českých turistů za hezkými zážitky u moře. Čísla hovoří o tom, že ročně si za svůj cíl zvolí Jadran kolo 800 tisíc obyvatel ČR. Proto tam ÚAMK letos zamířil na začátku letních prázdnin, aby motoristům poradil přímo na cestě, jakou trasu zvolit, co je cestou čeká a jako specialitku navíc si k cestě zvolil nejprodávanější ekologické vozidlo u nás, novou Škodu Octavia kombi G-Tec. Tedy vozidlo primárně spalující stlačený zemní plyn (CNG). Mířili jsme z Prahy do městečka Crikvenica. Jak proběhla cesta a za kolik se dá dojet úsporně k moři?

Previous Next

Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Chorvatska českými turisty je Istrie. Jak si vedou za volanty svých automobilů? I na to jsme se zeptali Eduarda Samace z oddělení bezpečnosti silničního provozu Istrijského policejního oddělení.

Previous Next

Co činí českým řidičům největší problémy na chorvatských cestách? Vyzpovídali jsme Sinšu Mihanoviče, šéfa oddělení bezpečnosti silničního provozu Splitsko-dalmatské oblasti. Desítky Čechů se každoročně stanou účastníky dopravních nehod. Ještě mnohem více jich dostane pokutu.

Previous Next

Po zkušenostech z cesty přes Maďarsko (vhodná spíše pro skutečné spořílky, milovníky lázní a případně obyvatele ČR u slovenských hranic), jsme volili cestu do Prahy před Záhřeb, Graz, Vídeň a Mikulov. Dále pak po dálnici D1 do hlavního města.

Previous Next

Praha – Šibenik ve voze na CNG. Vyplatí se to?

Jakmile vyslovíte slovo léto, okamžitě se vám asi vybaví další: dovolená, slunce, moře… A nejčastěji je to pro Čechy Jadranské moře. Cesta do Chorvatska je tou nejvíce oblíbenou trasou českých turistů za hezkými zážitky u moře. Čísla hovoří o tom, že ročně si za svůj cíl zvolí Jadran asi 800 tisíc obyvatel ČR. Proto tam ÚAMK zamířil letos opět ještě před sezónou, aby motoristům poradil, jakou trasu zvolit, co je cestou čeká. Mířili jsme z Prahy do Šibeniku.

ÚAMK společně se štábem České televize spočítal cestu, vybral trasy a nakoupil za vás (rok 2014)

Každoročně vyráží do Chorvatska na dovolenou 800 tisíc až 1 milion českých turistů. Přičemž drtivá většina z nich jede vlastním vozem nebo autobusem. Jaká je cesta k Jadranu, co nás čeká letos, kde jsou „úzká místa“, kde se naopak zastavit třeba jen na občerstvení, jak se parkuje u pobřeží, kolik stojí pohonné hmoty, pivo…? Otazníků před cestou k Jadranu se každému honí hlavou mnoho. My na ně hledali odpovědi a vydali se z Prahy do Crikvenice nedaleko Rijeky a navštívili jeden z oblíbených cílů českých turistů, ostrov Krk. Máme pro vás dobré tipy, ceny, postřehy…

Upozorňujeme na úzká místa při cestě zpět z Chorvatska (rok 2014)

Je zřejmé, že většina z českých turistů se bude vracet stejnou trasou, jakou přijeli, protože ji mají „najetou“. Musíme však počítat s tím, že vše není zcela stejné. Proto upozorňujeme především na ta místa, kde si musíte dát pozor.


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK