AutoStyl - Garáž

Magazín o autech a cestování

Asociace prodejců použitých autobazarů – automobilů (APPAA) zveřejnila meziroční bilanční zprávu o stavu prodeje použitých automobilů na českém trhu. Podle APPAA ukončilo svoji činnost za posledních 12 měsíců 56 prodejců ojetých vozidel. V 87 % případů se jednalo o prodejce s méně než 50 vozy v nabídce. Dalším třinácti prodejcům nebylo členství v APPAA prodlouženo. Důvodem byly především jejich nekalé obchodní praktiky.

Jsme si plně vědomi toho, že tohle nechce dnes leckdo slyšet, přesto – pokud diesely splňují normu Euro 6 a jsou provozovány za dostatečné provozní teploty, aby filtry pevných částic fungovaly jak mají, jsou jen minimálním zdrojem znečištění.

Předpoklad je jednoduchý – bude-li v roce 2040 jezdit po zeměkouli 526 milionů elektromobilů, vyjde to nás všechny 2,7 bilionu dolarů. Nejvyšší podíl z těchto nezbytných výdajů připadne na zakoupení samotných automobilů, následovat bude o čtvrtinu nižší položka například za výstavbu dobíjeních stanic a doprovodné infrastruktury. Poslední dvě významné položky se budou týkat výdajů za nákup surovin a kovů.

Index spolehlivosti, který sestavuje americká společnost Consumer Reports na základě údajů od 400 tisíc majitelů o jeden rok starých vozech, je opět jednoznačný. Z deseti nejspolehlivějších značek je sedm asijských. Převážně japonských, ale patří sem i dvojice jihokorejských.“Nej“ je nadále Toyota.

ÚAMK se zásadně angažuje v oblasti filtrů pevných částic (PDF) u dieselových automobilů, které jsou největšími znečišťovateli ovzduší měst, především pak velkých jako je Praha. Z kontrol a povedených měření, na nichž se náš automotoklub podílel, je zjevné, že v ČR je až bezmála milion vozidel s nefunkčním, poškozených nebo zcela bez PDF. Proč to uvádíme v souvislosti s návrhem pražského magistrátu, aby za smogové situace vyjížděly jen vozy buď s lichým, nebo sudým posledním číslem na poznávací značce?

Společnost FORD MOTOR COMPANY, s.r.o., slaví tři sta tisíc osobních a lehkých užitkových vozů prodaných v České republice prostřednictvím oficiální dealerské sítě od roku 1991.

Strana 1 z 25

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK