AutoStyl - Garáž

Magazín o autech a cestování

Zájem o ojeté hybridy je, nabídka ne

Zájem o ojeté hybridy je, nabídka ne

Poptávka po ojetých hybridních automobilech v českých autobazarech několikanásobně převyšuje nabídku. Nárůst poptávky zde registrují až v desítkách procent. Ačkoliv v absolutním čísle nejde zatím o nijak závratné počty, jedná se o významný trend. O co je zájem? 

Poptávka je po běžných typech, jako jsou: Toyota Prius, Toyota Yaris nebo Honda Insight. Ale nechybí ani zájemci o Teslu S nebo BMW i8. Vyplývá to z  průzkumu společnosti Auto ESA. „Zatímco za celý rok 2015 bylo na našich webových stránkách registrováno asi 1300 dotazů na hybridní pohon, jen za první čtyři měsíce roku 2016 to bylo již 713 poptávek. Meziročně se tak jedná o nárůst o 64,5 %“, říká Pavel Foltýn z Auto ESA.

Ani pokud jde o modely jako Toyota Prius nebo Honda Insight nebude snadné zájemce uspokojit. Natož v případě Tesly model S nebo BMW i8. Posledních je podle dostupných informací k dostání v daný moment jen 90 ks ojetin v celé Evropě.

Jakkoliv poptávka po ojetých hybridech roste, nabídka je zatím velmi omezená. Situace by se mohla změnit v okamžiku úpravy legislativy, která by mnohem výrazněji podporovala majitele hybridů. A to nejen finančně, ale i jistými výhodami obvyklými v zahraničí, kde mohou například využívat pruhy pro autobusy, parkovat v centru na modrých zónách a podobně.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK