AutoStyl - Garáž

Magazín o autech a cestování

Zájem o elektromobily? Jen někde

Mají motoristé skutečný zájem o zakoupení elektromobilů? To zjišťovala agentura Dalia, a proto se s tímto dotazem obrátila na desítky tisíc potenciálních kupců. Výsledek je překvapivě optimistický – až 40 % všech dotázaných do pěti let plánuje zakoupení elektromobilu.

Přičemž jednoznačně vedoucí je Asie, nezájem je v Japonsku, v Evropě vede Norsko, nejmenší zájem projevují naopak Němci.

Svět se mění, stejně jako přístup k ekologii a čistým automobilům. Názorně to dokládá průzkum agentury Dalia. Vždyť kdo by řekl, že největší zájem projeví o elektromobily v Thajsku (66 % dotázaných), Vietnamu (62 %), Číně (58 %), ale i zemích jako je Indie nebo Indonézie (57 %).

Naopak zaskočí bezmála nezájem o tuto technologii v Japonsku (16 %). Pokud jde o Evropany, nedošlo k žádnému překvapení, protože na prvním místě jsou Norové. Celkem 53 % jich má zájem si zakoupit elektromobil. Jen o jeden procentní bod níže jsou Švýcaři. Kdo by ale čekal, že následovat bude například Německo, nebo další evropské velmoci, bude překvapen. Větší zájem slovně vyjádřili motoristé v Turecku (52 %).

Až za touto zemí následují se 40 % - Španělsko, Belgie a Itálie. O deset procent níže jsou Rakousko a Polsko? V Německu pak podle tohoto průzkumu uvažuje v následujících 5 letech o koupi ekologického vozidla poháněného elektřinou jen 22 procent motoristů. Češi jsou ještě pod tímto číslem…

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK