AutoStyl - Garáž

Magazín o autech a cestování

Evropská komise je připravena od roku 2020 zavést nové normy pro snižování emisí CO2 v silniční dopravě. ÚAMK je aktivní součást mezinárodní automobilové federace FIA, která naléhavě vyzývá EU, aby uskutečnila ambiciózní cíle v oblasti zlepšování životního prostředí. Zároveň upozorňuje, že je na místě využít všech řešení, které vedou k tomuto cíli, nejen zavést povinný podíl čistých aut pro evropské automobilky.

Celkem sedm členských států EU vyzvalo Evropskou komisi, aby stanovila přísnější limity pro emise CO2 ve výfukových plynech automobilů a to především cestou stanovení limitu výroby tak zvaných „čistých“ aut (elektromobilů, CNG, vodíkových atd). Pod tuto veřejnou výzvu se podepsali ministři dopravy a životního prostředí následujících zemí: Lucemburska, Rakouska, Belgie, Nizozemska, Portugalska, Irska a Slovinska. Kromě jiného se v ní uvádí, že bez ambiciózních cílů EU nesplní očekávané klimatické cíle.

Dopravní nehody s dětmi jako cestujícími v automobilu nejsou tak vzácné, jak by se dalo očekávat. O možných následcích pak rozhoduje vedle správného upoutání dítěte do sedačky jediné – její kvalita. Tu ověřil nedávný test partnerských klubů ÚAMK. Ověřil celkem 19 dětských sedaček.

Víte, kdy a kde se musí používat zimní pneumatiky v ostatních státech Evropy? My jsme pro vás sestavili velký přehled.

Začněme tím základním – prvním krokem na cestě, jak připravit automobil na zimu, je nazout mu zimní pláště. Ovšem tak jednoduché to zdaleka není. Samozřejmě bychom měli brát ohled na stav, celkovou dobu jejich používání a hloubku dezénu plášťů. Jen dobrým obutím to nekončí. Co provozní kapaliny, není na čase doplnit také výbavu o stěrku a škrabku na okna? Není čas zkontrolovat stav akumulátoru…A jak jsou na tom naše oči, uvidíme za šera dobře?

Strana 1 z 143

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK