SHERON a ENI nezamrzá!

Ohodnotit
(4 Hodnocení)
Z kategorie: Aktuality

Dne 2. února 2015 jsme zveřejnili závěry našeho spotřebitelského testu s názvem "Ostřikovače, zamrznou?" Po ověření reakcí dotčených výrobců jsme zjistili, že v několika níže uvedených případech pracovníci tiskového oddělení nezvolili certifikované metody a pomůcky, které by umožnily odpovídající hodnocení výrobků.

 

Především v případě porovnání cen jsme nezvolili správně jeden typ prodejního místa, nýbrž napříč prodejním spektrem. Co se týče mrazuvzdornosti, jsme testovali výrobky spotřebitelskou metodou v neodpovídajících nádobách v mrazicím boxu, tedy nikoliv v certifikované laboratoři. Výsledky tak byly částečně zkresleny a závěry poškodily hodnocené výrobky především značek SHERON a ENI.

 

Přikládáme kopii zkušebního protokolu č.j. 412207962, vyhotovený Zkušební laboratoří Institutu pro testování a certifikaci, a.s. ve Zlíně dne 06. února 2015, který prokazuje, že ostřikovače SHERON ani ENI při teplotě -20°C nezamrzly.

 

Za toto pochybení se tiskové oddělení ÚAMK výrobcům i vlastníkům značek SHERON a ENI omlouvá. Již jsme zahájili práce na provedení nového srovnávacího testu, do kterého jsme zařadili i další přípravky a při kterém budeme spolupracovat s akreditovanou laboratoří tak, aby výsledky byly maximálně objektivní a transparentní. O výsledcích Vás budeme informovat nejpozději do 15. 2. 2015.

 
 
Poslední aktualizace pátek, 06 únor 2015 21:20
Petr Vomáčka

Oddělení vnějších vztahů ÚAMK

Na Strži 1837/9
140 00 Praha 4

E-mail: petr.vomacka(zavináč)uamk.cz

 


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

ABA - 1240Autocentrum - VEROLDServis 24CK Autoturist*** Hotel FONTÁNA** Hotel PANORAMA

Autoškola ÚAMK