Rada: Neobávejte se sedaček Cybex

Ohodnotit
(0 Hodnocení)
Z kategorie: Aktuality

Je nám líto, že po zveřejnění reportáže v pořadu A Dost na Streamu, se rozeběhlo v ČR davové šílenství ohledně firmy Cybex a kvality jejich dětských autosedaček. Není důvod. Problém s nebezpečnou látkou naftalen se totiž projevil jen u jediné sedačky modelu Aton 4 a Aton 4 base Fix. Ostatní modely značky Cybex jsou v naprostém pořádku, což potvrzují nezávislé testy ADAC a specializované laboratoře. 

 

Vysoké ocenění získaly například modely: Aton Q, Aton 1, Aton 2, Aton 3, Juno Fix 2, Sirona, Cloud Q, Pallas M, Pallas 1, Pallas 2, Solution M. U těchto výrobků se opravdu nemusí rodiče dětí a kupující ničeho obávat, jsou kvalitní a doporučují je evropské autokluby i ÚAMK. Jsou vhodné do vašich vozidel a pro vaše ratolesti.

 

Pokud jde o model Aton 4 a Aton 4 base Fix, podle dostupných informací již začala firma Cybex řešit nastalou situaci s ADAC a nezávislou laboratoří a sjednává nápravu. Je pravděpodobné, že k přenosu nebezpečné látky mohlo dojít mimo místo samotné výroby. My jsme za něj nově označili Čínu, což není zcela přesné, protože produkce existuje již řadu let v jedné továrně bez přestěhování a za to se firmě omlouváme. 

 

Ještě rada odborníků pro majitele obou dotčených sedaček. Samotná výměna nebo vrácení sedačky Aton 4 a Aton 4 base Fix není potřebná. Stačí potah vyprat dle návodu od výrobce a nechat sedačku 2-3 týdny vyvětrat. Množství látky se totiž po takovém zásahu, dle potvrzení z institutu Intertek, sníží pod požadovanou hranici a stává se tak bezpečným. Pokud jde o další hodnocené stránky sedaček, získaly v testech vysoké známky. Za bezpečnost hodnocení 1,1, obsluhu 2,4 a ergonomii 2,1.

 

Odborníci, včetně ÚAMK tedy doporučují vlastníkům sedaček Cybex, aby nepanikařil a rozhodně nešířili poplašné zprávy, které se nezakládají na pravdě.

 

Otázky a odpovědi k výsledku testu sedačky Cybex Aton 4 a Aton 4 base Fix

Poslední aktualizace středa, 02 prosinec 2015 14:52
Redakce ÚAMK

Oddělení vnějších vztahů ÚAMK

Na Strži 1837/9
140 00 Praha 4

E-mail: redakce(zavináč)uamk.cz


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

ABA - 1240Autocentrum - VEROLDServis 24CK Autoturist*** Hotel FONTÁNA** Hotel PANORAMA

Autoškola ÚAMK