Chorvatsko - Základní informace

Autostyl - Magazín o autech a cestování

Most Trogir-Čiovo nebude 2017

Ti, kdo si za cíl své dovolené pravidelně vybírají ostrov Čiovo, „naproti“ Trogiru na chorvatském pobřeží jaderského moře, se už od roku 2015 těší na nový most. Tehdy byl plán zveřejněn i s termínem, který hovořil v prvním etapě o letních měsících letošního roku. Jenže…

Jednoznačně se ukazuje, že termín vzhledem k náročnosti stavby není možné splnit dokonce ani do konce letošního roku. Takže čeští a ostatní turisté se mohou těšit až na březen 2018. Tehdy podle ujištění odpovědných pracovníků, začnou auta jezdit po novém mostě, který zásadně zpřístupní ostrov Čiovo jako zajímavou turistickou destinaci.     

Most bude 547 metrů dlouhý, bude 25 metrů nad hladinou moře a bude mít dvě opěry na zemi: jednu na ostrově Čiovo, a druhou na straně kde leží Trogir. Kromě mostu bude zprovozněna i příjezdová komunikace o délce 1,8 km. Jedná se o akci za 207 milionů chorvatských kun, z nichž bude 176,7 milionů kun spolufinancováno z evropských fondů. Zásadní je, že nezaviněné zpoždění při výstavbě nemá vliv na spolufinancování Evropskou unií.


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK