Chorvatsko - Zajímavé akce

AutoStyl - Magazín o autech a cestování

Dinosauři od Savudrije do Novigradu je projekt, který vypracovali studenti střední ekonomické školy ve městě Buje (13 km jihovýchodně od Umagu). Mapuje výskyt dinosaurů v této lokalitě.

Karlovac je se svými 56 tisíci obyvateli devátým největším městem Chorvatska. Pro turisty má zvláštní význam, protože leží na dálnici spojující chorvatskou metropoli Záhřeb s pobřežím Jadranu. Znamená to, že převážná většina turistů směřujících z České republiky autem do Dalmácie či oblasti Kvarneru, projíždí tímto městem. Podstatné ale je slovo – „projíždí“.

Omiš je populární letovisko ve střední Dalmácii. Zajímavostí je, že nabízí „dvojí vodu“. Můžete se vydat stejně tak na písečnou pláž moře, jako řeku Cetinu. Právě po ní se mohou turisté vydat na zajímavý výlet.

Češi jsou vášnivými jachtaři přesto, že jsme ryze suchozemská země. Proto vítají každou další výstavbu zázemí pro tento sport na jadranském pobřeží. Konkrétně od června je v provozu první jachtařský přístav na části jadranského od Rijeky směrem na jih přes Crikvenici až po Karlobag.

Kuća istarskog maslinovog ulja, kdo by snad trochu tápal nad názvem nového muzea nedávno otevřeného v Pule, pak jistě postačí latinský překlad: Museo Olei Histriae. To proto, že olivy byly doslova základní potravinou právě Římanů, kteří tuto oblast osídlili, jak ostatně právě v Pule dokládá římský amfiteátr.

Previous Next

Jedním z největších (o ploše 7,5 hektaru) a nejvíce navštěvovaných (až pro 5 000 lidí) aquaparků v Chorvatsku je nový zábavní areál, který se otevírá v květnu v Poreči. Zajímavé je, že areál s názvem Aquacolors navíc postavila česká firma Signum.

Previous Next

Magnetem číslo jedna celého Chorvatska je přirozeně Jaderské moře. Když ale budeme hovořit o konkrétním přírodním místě, pak jsou to Plitvická jezera. Tedy nejstarší, největší a nejvíce navštěvovaný areál. Dokonce i Dubrovník se svými hradbami a kouzlem středověkého města je až na druhém místě. Plitvice jsou prostě magnet.

Strana 1 z 2


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK