Dálniční kupóny

U nás i v okolních zemích vyplývá pro řidiče motorových vozidel do 3,5 tuny povinnost ze zákona platit za používání dálnic poplatek. Zatím to neplatí v Německu, kde se o zavedení poplatku zatím diskutuje a o Polsku, kde se platí na některých úsecích vybíráním mýta. Zaplacení poplatku se dokládá vylepením zakoupeného dálničního kupónu na přední sklo automobilu nebo jeho registrací v systému.

UAMK nabízí k prodeji dálniční známky rakouské, švýcarské a slovinské a zakoupení dálničního poplatku pro Maďarsko a Slovensko. Při nákupu krátkodobých kupónů je třeba zvolit časový úsek platnosti a uhradit příslušný poplatek. Zaplacení stanoveného poplatku u systémů bez fyzického kupónu je platnost kontrolována pomocí kamer umístěných na dálnicích, proto je třeba do systému zanést i RZ použitého vozidla.

Dálniční kupóny si můžete zakoupit ve všech provozovnách UAMK, a to v Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích, Hradci Králové, Brně a Ostravě, v Praze pak na recepci sídla UAMK, Na Strži 1837/9. Prodej v centrále UAMK funguje non stop.

Slovenské a Maďarské dálniční známky lze zakoupit pouze v pracovní dny od 07:00 do 19:00 hod.

Česká republika

Dálniční kupóny - Česká republika

Rakousko

Dálniční kupóny - Rakousko

Švýcarsko

Dálniční kupóny - Švýcarsko

Maďarsko

Dálniční kupóny - Maďarsko

Slovinsko

Dálniční kupóny - Slovinsko
© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK