Zpravodaj ÚAMK ČR

Na "orientační" soutěži motorkářů z celého světa v italském městečku Poppi nás bude reprezentovat posádka z klubu ÚAMK - Automotoklub Načeradec. Historická vozidla se představí v Knovízi. Minikáristé pojedou závod ve sjezdu v německém Selbu a na Moravské lize se představí zástupci z Bikros klubu Jeseník.


O uplynulém víkendu se pod Ještědem uskutečnil další podnik nezávislé série závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po loňské úspěšné premiéře na nové trati směrem od města pod vrchol Ještědu se letošní HOSTR Prix Liberec 2017 konala na stejné trati. Vedle jezdců bodujících v EDDA Cupu závodili na Ještědu i jezdci Mistrovství ČR a České trofeje. Diváci tak měli možnost vidět i nejrychlejší závodní stroje sportovní prototypy a formule a jezdce, kteří reprezentují republiku v Mistrovství Evropy.


O víkendu 17. - 18. června se Team ÚAMK zúčastnil dalšího, již 2. závodu seriálu MDC (Mittel-Deutschland-Cup) na trati v durynské Engerdě, nedaleko města Jena. Na velmi atypické trati, kdy jezdci minikár jeli chvílemi i do kopce, záleželo tentokrát především na tom, jak minikára jede, nežli na jezdeckém umění. Na trati více než 2 km dlouhé se sešlo tentokrát cca 60 jezdců v 10 kategoriích.


Velmi hektické období má za sebou Lukáš Kubíček. Však také „uhnat“ ho k rozhovoru trvalo několik týdnů. Nakonec se to však podařilo a v restauraci Rožátov z toho bylo velmi příjemné povídání.


ÚAMK by vás rád pozval na v pořadí již 33. ročník Kolínské plaketové jízdy, která se koná pod záštitou místostarosty Kolína. Akce se uskuteční v sobotu 17. června.