Zpravodaj ÚAMK ČR

Dva členové ÚAMK Automotoklub Škoda Mladá Boleslav, Marek Tomíšek a David Kazda, se letos účastnili EcoRun 1000 jezer ve Finsku. Je to soutěž podobná Škoda EconomyRun, kterou jeli poprvé už v roce 2006, ovšem je pro vozy všech značek. Marek s Davidem ale přesto vyrazili vozem Škoda Rapid 1,6 TDI 85 kW a cestou měli v plánu vytvořit zápis do České knihy rekordů jako nejdelší ujetá vzdálenost osobním autem na jednu nádrž nafty.


Náš zástupce v poháru Superbiků Ondřej Ježek bude bojovat o mistrovské body na německém okuruhu u města Lausitz. Motokrosový team z Unhoště pod vedením Ládi Krupičky bude usilovat o mistrovské body v Českém mistrovství republiky ve Stříbře a druhá část teamu jede do Opařan na CAMS. Sjezdaři v minikárách budou závodit ve švýcarském Frutigenu a v českých Markvarticích. Nova motocross cup se jede v Žamberku. Mládež z olomouckého klubu bude soutěžit v cyklotrialu ve slovenském Lučenci.


Po dohodě mezi promotérem EDDA Cupu a Otakarem Krámským jr. budou moci diváci na příštím závodě Vrchlabí – Benecko spatřit při demonstračních jízdách Osellu, s kterou Otakar Krámský sklízel úspěchy v závodech Mistrovství ČR i Evropy.


Středomoravský Klub Automobilistů a Motocyklistů Olomouc (SKAM Olomouc) pořádá v sobotu 19. srpna vzpomínkové setkání historických automobilů a motocyklů, které je určeno pro vozidla vyrobená před rokem 1964. Vzpomínkové setkání je pořádáno klubem SKAM pravidelně vždy v lichých letech už od roku 2011.


Během posledního červencového víkendu se v italském městečku Viu uskutečnil již 35. ročník závodů Mistrovství Evropy ve sjezdu minikár. Českou republiku se v barvách ÚAMK – AMK SBS Racing LIBEREC vydali reprezentovat Jan Sejkora junior (kategorie C3), otec a syn Jan a Jakub Sejkorovi, Milan Holubec, Martin Flanderka (C4) a posádka Marián/Marián(C6) a v barvách ÚAMK-AMK Škoda Mladá Boleslav Jiří Janovský, Michal Janovský (C4) a posádka Bufák/Musal (C6).