Zpravodaj ÚAMK ČR

Vítězná premiéra Adama Středy


Mimo jiných se na mokré dráze trápila také velká favoritka této věkové skupiny Eliška Slavíková, jejíž šesté místo s osobními možnostmi rozhodně neladí. Přitom po prvním jízdě ze tří vládla konkurenci s 3,5 sekundovým náskokem... Hned druhý den při Poháru ČR svůj kredit potvrdila a suverénně zvítězila.

Šestice Švajdových
Závodní come-back v Libři prožil Zdeněk Švajda z ÚAMK SBS Racing týmu. „Po praxi ve sjezdových minikárách se vrátil k těm slalomovým se svojí dcerou. Aby byla rodina kompletní, začal slalom jezdit také aktivní sjezdař Zdeněk Švajda senior. Švajdových už je ve startovním poli celkem šest,“ těšilo mladoboleslavského fotografa a dopisovatele Michala Šimůnka, otce závodníka Jana.

Jinak napsáno - stará láska nerezaví. Do šestice statečných nyní patří Zdeněk Švajda senior a jeho dva synové Zbyněk a Zdeněk. Zbyněk závodit nepřestal a jezdí stále špičku. Zdeněk mladší se téměř na třicet let minikár mezi slalomovými kužely vzdal a přesedl do sjezdového stroje. Aktivní je stále v řadě dalších motoristických sportů. Minikárám propadli rovněž jejich potomci: Zbyňkovy dcery Berenika (M2) a mladší Bára (M1), jejíž soupeřkou je Zdeňkova ratolest Eliška.

Mladoboleslavští minikáristé na stupních vítězů v sobotu při 2. kole MČR
1. Adam Středa (M2/9-12 let)
2. Tomáš Starý (M1/4-8 let)
3. Natálie Píšová (M1/4-8 let), Filip Nevosad (M3/13-16 let) a Jan Šimůnek (M4/17-21 let)

Mladoboleslavští minikáristé na stupních vítězů v neděli při 6. kole PČR
1. Eliška Slavíková (M2/9-12 let)
2. Kristýna Podlipská (M1/4-8 let) a Jan Šimůnek (M4/17-21 let)
3. Filip Nevosad (M3/13-16 let) a Kristýna Tejklová (M3D/dívky 13-18 let)

Minikáristé slalomáři se utkají v dalších  závodech o nastávajícím víkendu v Těrlicku mezi Havířovem a Českým Těšínem. V sobotu je na pořadu 2. díl Evropského poháru a o den později změří síly v sedmém pokračování Poháru České republiky.

Foto: Michal Šimůnek


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK