Zpravodaj ÚAMK ČR

Previous Next

Stříbrní slalomáři Starý a Šimůnek

Na stříbrnou pozici se Šimůnek prosadil útokem ze čtvrté pozice před derniérou o předposledním zářiovém víkendu v Hlinné na Litoměřicku.
Kov stejné hodnoty získal mezi nemladšími jezdci M1 (4-8 let) Tomáš Starý a na třetí pozici celkově se umístili Eliška Slavíková (M2 do 12 let) a Filip Nevosad (M3 do 16 let).

Talentovaný sportovec Šimůnek, jenž sbírá kromě slalomových vavřínů také sjezdařské, se navíc úspěšně věnuje atletice na středních tratích. „Moc jsme si přáli, aby byl Honza při premiérovém roce ve starší kategorii do šestého místa, ale nakonec jezdil nad očekávání. Když obsadil v prvním závodě čtvrté místo, překvapilo nás to a radovali jsme se. Pak se každým kolem zlepšoval a vítězstvím teď v Hlinné získal titul vicemistra republiky,“ těšilo Michala Šimůnka, tátu, mechanika, manažera i sponzora v jedné osobě.

Mladíček Tomáš Starý aspiroval po třech dílech MČR na celkové prvenství, jenže čtyři kilometry severně od Litoměřic skončil až třetí. Loni osmý závodník republikového šampionátu se přesto letos stal skokanem roku až na druhou příčku. Kromě toho v tomto roce dominoval při Mezinárodní šestidenní minikár na Slovensku.
Nejvyšší Tomášovy domácí ambice oslabila nečekaně jeho týmová parťačka Adéla Píšová, která sice patří v pěti letech k nejmladším jezdcům kategorie M1, nicméně všem favoritům vypálila rybník nevídaným náskokem pět a půl vteřiny podobně jako Šimůnek. Adélka dosáhla na první vítězství ve své krátké sportovní kariéře.

Kromě Šimůnka je loňskou českou mistryní ve skupině M2 do 12 let letošní vítězka Evropského poháru Eliška Slavíková. Sice ještě loni neporazitelná dívka v roce 2016 mistráky kazila, ale přesto by v případě vítězství v Hlinné titul obhájila. Jenže dojela až osmá a propadla se na bronzový stupínek.

Hra na vodníky pod kozím dozorem
Závody se minulý víkend uskutečnily na kopci u obce Hlinná čtyři kilometry severozápadně od Litoměřic v Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Téměř patnáctiprocentní klesání v kombinaci s počasím, které Josef Kemr označil ve filmové klasice Na samotě u lesa hláškou: „Chč… a chč…,“ připravilo podmínky vídané jen zřídkakdy. „Provazy vody bičovaly závodní trať a komplikovaly vyznačení slalomových úseků. Trať musí být na asfalt namalovaná barevnými značkami, na které se posléze rozmísťují slalomové bójky. Je však smývaly proudy vody. Naštěstí na chvíli déšť polevil a zaschlému značení již další sprška nevadila,“ popsal povětrnostní podmínky Šimůnek starší. To ale nebylo jediné, co výborného fotografa kromě závodů zaujalo. „Zpestřením především pro všechny děti byly pasoucí se kozy s malými kůzlaty a stádem ovcí na ohrazené louce podél trati. U plotu bylo stále plno a zájem byl oboustranný…,“ vtipně glosoval Šimůnek.

Minikáristé z ÚAMK Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav se s přívaly vody vyrovnaly skvěle. Ve „hře na vodníky“ získali dvanáct pohárů pro závodníky do šestého místa, z nich dva zlaté.

Výsledky minikáristů v sezoně 2016

Pořadí mladoboleslavských minikáristů slalomářů v MČR 2016 do 6. místa

M1 (4-8 let): 2. Tomáč Starý, 4. Kristýna Podlipská, 5. Natálie Píšová, 6. Adéla Píšová

M2 (do 12 let): 3. Eliška Slavíková, 5. Adam Středa, 6. Lucie Podlipská

M3 (do 16 let): 3. Filip Nevosad, 4. Filip Schieber, 5. Ondřej Kolarovský

M3D (dívky do 18 let): 5. Kristýna Tejklová

M4 (chlapci do 21 let, dívky bez omezení věkem): 2. Jan Šimůnek, 6. Dominik Kubín

Minikárovou sezonu 2016 zakončí poslední víkend v září. V sobotu finišuje Pohár České republiky závěrečným 12. kolem a v neděli se uskuteční finále společného Poháru ČR a SR.