Zpravodaj ÚAMK ČR - Enduro

Previous Next

V Gelnici u Košic se jel letošní poslední třídenní závod Mistrovství Evropy endura, a to podle klasického schématu, tedy s třetím dnem, který zakončil motokros. Začněme tím nejdůležitějším – celkovými výsledky. V soutěži družstev se Češi umístili na třetí pozici, a to jen o 6 sekund za stříbrnými Francouzi.

Previous Next

Možná, že na první pohled výsledek české reprezentace na motocyklové Šestidenní ve francouzském Brive až tak neoslní. Třináctým místem nenavázala na bronz z loňského roku. Nicméně jeden z klubů ÚAMK se v klubové tabulce dostal na 9. místo a proti loňsku si dokonce polepšil. Takže ÚAMK tleská jezdcům z KBS ÚAMK team Unhošť.

Ve dnech 28. až 30. června se v areálu Kavčák u Benešova uskutečnila znovu obnovená akce Rock´n´Ride, které se zúčastnilo více než 2 500 návštěvníků. Lákadlem pro ně byly závody freestyle motokros a enduro. Hlavním organizátorem byl zkušený freestyle motokrosař Martin Koreň a za výbornou atmosféru a profesionální organizaci patří poděkování KBS ÚAMK. Automotoklub velmi rád podporuje zajímavé akce.

Čtyři medaile získali na mistrovství Evropy 2016 čeští enduro jezdci. Evropským šampionem se stal ve třídě Junior E1 Patrik Markvart, vicemistrem v E2 Jaromír Romančík a třetí skončil v nejsilnější kategorii E3 Ondřej Helmich. K tomu přidalo stejné trio stříbro v soutěži národů. Pátý cenný kov pro Českou republiku bohužel odmítly nominační podivnosti.

Previous Next

Jan Balaš obsadil ve čtyřdílném mistrovství Evropy 2016 celkově páté místo ve třídě nejsilnějších soutěžních motocyklů E3. Druhý závodník týmu KBS ÚAMK Unhošť Martin Kulhánek skončil v kategorii E1 šestý. Dva poslední dvoudenní evropské podniky v Lotyšsku a Nizozemsku vynechal Jakub Horák a z loňského šestého místa v E3 si pohoršil na šestnácté v E1.

Previous Next

Jan Balaš a Martin Kulhánek vycestují v úterý večer za čtvrtým dílem mistrovství Evropy v enduru. Finálový závod se uskuteční v pátek 28. a v sobotu 29. října v nizozemském Harfsenu. Po třech dvoudenních soutěžích je Balaš v nejsilnější kategorii E3 zatím sedmý, Kulhánkovi průběžně patří jedenácté místo ve třídě E1.

Previous Next

Je mu 22 let a příští rok může ještě startovat v juniorské kategorii. Podle výkonu při letošní 91. Šestidenní v enduru naznačil, že byl nejen jedničkou týmu KBS ÚAMK Unhošť, ale teoreticky by se neztratil ani v bronzovém týmu ČR ve Světové trofeji. Minimálně byl třetím nejrychlejším Čechem vůbec, i když Jana Balaše posunuli až na čtvrtý národní post španělští pořadatelé podivnostmi při nevídané tvorbě tratě pro závěrečný motokros.

Ladislav Krupička, Jakub Horák, Marek Borák a Jan Balaš

Tým KBS ÚAMK Unhošť skončil v 91. Mezinárodní šestidenní enduro na osmém místě jako nejlepší český celek startující v kategorii Klubových týmů (CT). Jan Balaš, Jakub Horák i Marek Borák podali v závěrečném motokrosu výborné výkony, nicméně na posun celku KBS ÚAMK to už nestačilo. "Klubáky" vyhráli Italové Lorenzo Macoritto, Emanuele Facchetti a Andrea Verona.

Previous Next

Jan Balaš, Jakub Horák a Marek Borák se v barvách KBS ÚAMK Unhošť vrátili po páté předposlední etapě při 91. Šestidenní ve Španělsku na osmé průběžné pořadí v kategorii Klubových týmů (CT). Nižší součet časů mělo v sobotu díky větší vyrovnanosti italské trio MC Pavia. Jan Balaš s přehledem udržel absolutní bonzovou pozici závodníků CT, ve srovnání se všemi startujícími si polepšil na 51. místo a je také třetím nejrychlejším Čechem v Navaře o necelou vteřinu před svým přemožitelem z MMČR Ondřejem Helmichem.

Previous Next

Páteční peripetie s obtížnou mokrou tratí na letošní Šestidenní soutěžních motocyklistů ve španělské Navaře posunuly tým KBS ÚAMK Unhošť z osmého místa na sedmé. Jan Balaš znovu perlil na motokrosech, i když si natlouk hned v prvním enduro testu, stačil dělat i taxikáře. Padali i Jakub Horák a Marek Borák, ale obtíže ustáli všichni solidně a v cíli čtvrté etapy se mohli radovat. Šestí Američané mají už náskok téměř pětiminutový a ze zadu nepříjemně útočí s desetisekundovým odstupem Italové.

Strana 1 z 3

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK