Zpravodaj ÚAMK ČR - Enduro

Výborná akce v areálu Kavčák

Ve dnech 28. až 30. června se v areálu Kavčák u Benešova uskutečnila znovu obnovená akce Rock´n´Ride, které se zúčastnilo více než 2 500 návštěvníků. Lákadlem pro ně byly závody freestyle motokros a enduro. Hlavním organizátorem byl zkušený freestyle motokrosař Martin Koreň a za výbornou atmosféru a profesionální organizaci patří poděkování KBS ÚAMK. Automotoklub velmi rád podporuje zajímavé akce.

Hlavní byl souboj bratrů Podmolů, tedy mladšího Filipa a staršího Libora. A jak to dopadlo? Nakonec vyhrál mladší z nich, a to v disciplíně Best Whip a Best Trick. „Bratr neudělal náročný trik „volt“, tedy otočku kolem své osy nad letící motorkou. To bylo rozhodující,“ dodal Filip Podmol, který závody ovládl v konkurenci Martina Koreně, Františka Máci, Aleše Liemanna, Lukáše Volšického, Radka Bílka, Pavla Poláška nebo Juliena Vanstippena a Jochen vanden Eede.

Premiéru mělo také SuperEnduro pod širým nebem. V Česku se něco takového jelo vůbec poprvé. Vítězem se stal Jan Charvát, druhý byl Martin Kulhánek, třetí Jan Vašta.

Vyzkoušet si trať na vlastní kůži se svým strojem bylo jedním z velkých lákadel i pro návštěvníky. Využilo toho několik desítek lidí. „Chceme z Rock´n´Rid udělat jednu z největších motoristickou akcí v České republice, a to s mezinárodním přesahem. Potvrdili jsme si, že to možné je. V příštím roce v areálu KBS ÚAMK budeme ještě silnější,“ dodal Martin Koreň.

Víťa Kuklík na svém Facebooku akci komentoval následovně: "Tak dneska jsme uspesne zakoncili letosni Rocknride moto festival. Jako jeden z organizatoru bych chtel moc podekovat za ucast nejen jezdcum a divakum, ale i moc podekovat vsem kteri nam na akci pomohli. Moc si toho vazime a vsichni jsme si to maximalne uzili. Za svoji osobu bych chtel moc podekovat jezdcum, kteri se dnes zucastnili memorialu naseho taty a super vykonama na trati jsme spolecne zavzpominali jaky to byl clovek a co vsechno pro motosport udelal. Moc si toho vazim a jeste jednou moc dekuju, jste skvela moto rodina. Jen si ale neodpustim poznamku na vas, ktere tatka x let podporoval a pomahal vam ve vasem zavodeni a nestoji vam ani za to, abyste se zucastnili zavodu na jeho pamatku a radeji jedete zavodit na jine zavody, ktere nejsou nijak dulezite. Meli byste se nad sebou zamyslet, protoze mi to prijde hodne smutny. Sami vite koho se to tyka. Nicmene dekuji moc za super vikend vsem a pristi rok se vidime opet v Benesove."


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK