Zpravodaj ÚAMK ČR - Rallye

V těchto dnech byl organizačním výborem 37. Valašské rally ValMez 2018 vyhlášen 4. ročník výtvarné soutěže pro děti a mládež nazvaný Nakresli rally. Záštitu nad dětským výtvarným kláním převzala valašskomeziřžíčská místostarostka PaeDr. Yvona Wojaczková.

Vítězové Valašky 2017: Jan Kopecký a Pavel Dresler

Nedávné zveřejnění kalendáře Mistrovství České republiky v rally 2018 znamená pro fanoušky rally jednu jistotu. Prvním podnikem sedmidílného seriálu bude 37. ročník Valašské rally ValMez. Populární soutěž se uskuteční ve dnech 23. - 25. března 2018.

Previous Next

Už osmý ročník akce ÚAMK Memoriál Dalibora Janka – Rallye Praha Revival 2018 se pojede druhý dubnový víkend. Na trati z Prahy do Hradce Králové budou k vidění skutečné skvosty a uzavřené zkoušky zručnosti jsou ozdobou tohoto ročníku.

Previous Next

Výtvarná soutěž Nakresli rally, doprovázející Valašskou rally ValMez, je v České republice svého druhu ojedinělou akcí pro děti předškolního a školního věku. Letos byl vyhlášen v pořadí již čtvrtý ročník a vítězové v celkem čtyřech kategoriích se stanou držiteli poháru prezidenta ÚAMK.

Previous Next

Již po osmé se o následujícím víkendu sejdou na společensko-sportovní akci Rallye Berounka Revival osobnosti, které psaly historii našeho motoristického sportu a fandové historických sportovních a závodních vozů, aby se pobavili, setkali se s přáteli a na Show section nechali zavzpomínat na dávná soupeření na závodních tratích.

Padesát posádek se postaví na start závodu The Most Rally #2, který se jede v sobotu 3. června o mistrovské body už jako součást RI Okna Rallysprint série. Nechybějí ani špičky této motoristické disciplíny. K rychlostní zkoušce v areálu mosteckého autodromu poprvé přibydou další tři v členitém terénu Krušných hor, měří celkem 70 kilometrů. Jedou se dvakrát, jedna pak třikrát.

Poslední dvojice rychlostních zkoušek již nezměnila nic na tom, že absolutním vítězem 45. Rallye Český Krumlov 2017 se stala posádka továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký a Pavel Dresler. 

Ani na dalších třech rychlostních zkouškách druhé sekce úvodní etapy nenašel pilot tovární Fabie R5 nikoho, kdo by jej překonal. Jan Kopecký navigovaný Pavlem Dreslerem zaslouženě přenocuje jako lídr 45. Rallye Český Krumlov, která je zařazena do FIA European Rally Trophy a TrueCam Mistrovství ČR v rally.

Za neoficiální zahájení mimořádné soutěže New Energies, která je součástí Rallye Český Krumlov a týká se automobilů s alternativním pohonem, je možné považovat nedávnou tiskovou konferenci v ústředí ÚAMK v Praze. Prezident automotoklubu JUDr. Oldřich Vaníček na ní zdůraznil, že jde o velmi významnou sportovní a společenskou akci, která je zároveň prezentací nových technologií, jež se stále více prosazují i v motosportu.

Rallye Český Krumlov pro Kopeckého

Rozhodně je pro fandy motorsportu lákavé následovat hvězdy rallye do jižních Čech na 45. ročník Rallye Český Krumlov. Oni to dobře vědí, proto spíše jen připomeneme, že se akce koná o tomto víkendu, ve dnech 19. a 20. května.

Strana 1 z 5

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK