Zpravodaj ÚAMK ČR - Rallye

Rallye Český Krumlov pro Kopeckého

Hvězdy míří na Jih

Rozhodně je pro fandy motorsportu lákavé následovat hvězdy rallye do jižních Čech na 45. ročník Rallye Český Krumlov. Oni to dobře vědí, proto spíše jen připomeneme, že se akce koná o tomto víkendu, ve dnech 19. a 20. května.

Magnetem je jak krásné prostředí jižních Čech a měst jako Český Krumlov nebo České Budějovice, ale i celkem sedm erzet. Tam posádky jedoucí ve třech soutěžích, včetně automobilových legend, předvedou svoje mistrovství. To rozhodně každý příznivec rallye očekává od jezdců jako je Jan Kopecký/Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5 nebo Václav Pech/Petr Uhel na Fordu Fiesta R5. Že tohle není sport jen pro muže, dokazuje například Jindřiška Žáková, spolujezdkyně Martina Vlčka jezdícího na Fordu Fiesta R5. Zmínit je rozhodně na místě i další posádky, jako je například Vojtěch Štajf/František Rajnoha se startovním číslem 8, kteří pojedou na voze Škoda Fabia R5. Stejný vůz, a to s číslem 21 pak sedlá Daniel Landa/Pavel Zalabák. Přičemž posádky nejsou jen z Čech, ale i z Německa nebo Polska a dalších zemí.

Asi nejvíce divácky atraktivní budou po oba dny místa sedmi zmiňovaných erzet, ať už na trase z Kaplice, nebo u Rožmberka, na trase Tichá-Dolní Dvořiště a na dalších místech.

Rozhodně také stojí za to zavítat na místo startu jak prvního tak druhého dne závodů, tedy v pátek 19. 5. a sobotu 20. 5., a to na výstavišti v Českých Budějovicích. První den to bude zhruba po hodinových intervalech od 14,27 hodin do 16,57 hodin. V sobotu pak od 7 hodin do 9 hodin. Přitažlivým divácky bude také podium v Jelení zahradě v Českém Krumlovu, a to v pátek v čase od 16,39 do 18,49 hodin. V sobotu na stejném místě v čase od 15,15 hodin pak uvidí fandové motorismu dojezd závodníků do cíle.

Už z tohoto dlouhé výčtu zajímavých okamžiků na trati 45. ročníku akce je jasné, že letošní Rallye Český Krumlov bude mimořádně přitažlivá. Okořeněna kromě jiného bude i 6. ročníkem Rallye Český Krumlov New Energies (18. – 20. 5.).


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK