Zpravodaj ÚAMK ČR - Rallye

Eko na jihu Čech

Za neoficiální zahájení mimořádné soutěže New Energies, která je součástí Rallye Český Krumlov a týká se automobilů s alternativním pohonem, je možné považovat nedávnou tiskovou konferenci v ústředí ÚAMK v Praze. Prezident automotoklubu JUDr. Oldřich Vaníček na ní zdůraznil, že jde o velmi významnou sportovní a společenskou akci, která je zároveň prezentací nových technologií, jež se stále více prosazují i v motosportu.

„Zvykejme si na to, že motoristické závodění nemusí doprovázet burácení motorů a vůně benzínu. Právě FIA a její člen ÚAMK ukazují i na příkladu této soutěže, že svět se mění a stejně jako jsme předchozí staletí nazývali staletími páry a benzínu, bude to naše staletím elektřiny a alternativních pohonů,“ uvedl prezident ÚAMK JUDr. Oldřich Vaníček.

Na co, kdy a kde se tedy diváci, kteří zamíří za touto sportovní akcí na jih Čech, mohou těšit? Ve čtvrtek 18. 5. v Táboře, ve Střední průmyslové škole strojní a stavební, bude od 10:30 hodin prezentace jednotlivých posádek a od 12:30 pak na místním Žižkově náměstí výstava soutěžních vozů, aby pak následovala hvězdicová jízda. Setkání s jezdci bude večer v Hotelu Růže v České Krumlově od 19 hodin. V pátek 19. 5. pak startuje v Jelení zahradě v tomto městě samotná soutěž, a to od 7:30 hodin. Rozhodně za viděnou stojí Super regularity stage v Českých Budějovicích na Výstavišti od 13:35 hodin, kam vás jménem ÚAMK rovněž zveme. 

V sobotu 20. 5. opět v Jelení zahradě v Českém Krumlově startuje druhá etapa soutěže a na stejném místě se pak v 19:30 hodin uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů.

Budeme se těšit, že na zajímavých místech budete fandit a podporovat vaše týmy, stejně jako my ten svůj, protože ÚAMK má i vlastní želízko v ohni v podobě vlastní závodní posádky.

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK