Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Ondřej Ježek je jedním z jezdců, kteří jsou podporováni ÚAMK, a tak automotoklub těší každý jeho úspěch. Za takový lze v nesmírně konkurenčním prostředí MS Superbiků považovat tři body, které získal za 13. místo v květnové druhé jízdě v britském Donington Parku.


Vytoužené body do celkové klasifikace Ondřej Ježek z pátého kola MS Superbike v Imole nepřivezl. První závod byl předčasně ukončen kvůli vážné nehodě jeho konkurenta a ve druhém závodě měl sice bodovanou skupinu dlouho na dostřel, nakonec se však musel spokojit se 17. místem.


Premiérová sezóna v královské třídě Superbike je zatím pro Ondřeje Ježka velmi složitá. Jak se mu bude dařit na jeho historicky nejúspěšnější trati?


Nizozemský TT Circuit Assen je už tradiční dubnovou zastávkou mistrovství světa Superbiků. Po zranění z Aragonu se do kolotoče v aprílovém počasí vrací i Ondřej Ježek.


S osmi novými závodníky a úspěšnou minulou sezonou v zádech nastupuje do třetího roku působení minibiková akademie v Pardubicích. Oproti loňsku narostl počet aktivních dětí na dvojnásobek. Na pardubickém ÚAMK motodromu se letos uskuteční první i závěrečný podnik prestižního Minimoto Cupu.


Jezdec SBK FIM Superbike World Championship Ondřej Ježek zažil v sobotním superpole závodu v Aragonu pád. I když se v místní nemocnici ukázalo, že jezdec neutrpěl žádná vážná zranění, komise lékařů WorldSBK rozhodla, že nemůže nastoupit ani v samotném závodě či následujících testech.


Ondřej Ježek vybojoval v neděli na okruhu Chang International ve thajském Buriramu premiérové tři body v mistrovství světa superbiků. Brněnský jezdec z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole zvládl slušně druhý závod a třinácté místo těsně uhájil před partnerem z týmu Grillini Racing Italem Ayrtonem Badovinim.


Druhé zastavení mistrovství světa superbiků čeká o nastávajícím víkendu thajské město Buriram na okruhu Chang International. Jezdec ÚAMK Královo Pole Ondřej Ježek se po kusí získat první body v premiérové sezoně této prestižní kategorie silničních motocyklů.


Ani ve druhém závodě MS superbiků na okruhu Phillip Island Ondřej Ježek z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole na body nedosáhl a skončil sedmnáctý. Ještě hůře si vedl jeho parťák z týmu Grillini Racing Ital Ayrton Badovini, jenž nedělní zápolení nedokončil.


Na osmnáctém místě skončil v sobotní životní premiéře při mistrovství světa superbiků Ondřej Ježek. Závodník z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole se v porovnání s výsledky testovacích jízd začátkem týdne na kruhu Phillip Island o dvě příčky zlepšil. Zahájení sezony v Austrálii proměnili úvodní den ve svůj šampionát Britové, kteří obsadili pět prvních míst. Nejrychlejší byl Jonathan Rea, jenž obhájil dvě loňská vítězství.