Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Ondřej Ježek při testech na superbiku v Jerezu

Mokré testy v Jerezu

Silniční motocyklový závodník Ondřej Ježek z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole absolvoval úspěšně první dvoudenní testy 21.–22. listopadu ve španělském Jerezu. Na zapůjčeném motocyklu Kawasaki ZX-10R z roku 2015 byl jen o jednu sekundu na kolo pomalejší než týmový partner Ayrton Badovini s letošním modelem superbiku Kawasaki.


„První test superbiku v novém týmu Grillini Racing Kawasaki dopadl výborně i přes nepřízeň počasí,“ pochvaluje si Ondřej Ježek.

Obvykle prosluněnou trať po oba dny skrápěl déšť. Odra s loňským strojem dokázal, že přestup do královské třídy Superbike by mohl být krok správným směrem. Ježek i o jednu sekundu rychlejší Badovini předvedli na mokré trati dobré výkony a potěšili týmové ho manažera Andreu Grilliniho.

„Přestože jsme jezdili na mokru a já měl k dispozici pouze loňský model motocyklu, tak mám z testů dobrý pocit. Sžití s týmem Grillini proběhlo na jedničku, a i čas minuta a padesát šest sekund je na vodě dobrý začátek. Ke konci testování jsem si na pár kol vyzkoušel i verzi superbiku 2016, na které budu v příštím roce závodit. Už se nemůžu dočkat dalšího svezení, protože tento model má velký potenciál,“ těší čtrnáctého muže letošního MS supersportů.

„Nyní mě čeká konečně chvíle volna bez cestování, kterou využiji k regeneraci sil v lázních a v polovině prosince se opět vrhnu do plného tréninku,“ uzavírá 27letý Ondřej Ježek z ÚAMK Automotoklubu Královo Pole.

Oba jezdci týmu Grillini Racing Kawasaki se sejdou v polovině ledna a potom následují dva oficiální testovací dny před zahájením sezony na Phillip Islandu v Austrálii.

Foto: Archiv Ondřeje Ježka

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK