Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Ježek si vyjel 3 body v Donington Parku

Ondřej Ježek je jedním z jezdců, kteří jsou podporováni ÚAMK, a tak automotoklub těší každý jeho úspěch. Za takový lze v nesmírně konkurenčním prostředí MS Superbiků považovat tři body, které získal za 13. místo v květnové druhé jízdě v britském Donington Parku.

Sám jezdec otevřeně o svém postavení píše: „Realita je taková, že se momentálně pohybujeme na limitu naší techniky a pokud dojde ke zlepšení, tak jen k nepatrnému.“ To nic nemění na jeho chuti rovnat se svým soupeřům. „Po startu jsem se velmi dobře držel v silné skupině, svedl jsem několik soubojů se Stefanem Bradlem na tovární Hondě a poté se ho snažil držet. To se mi stalo trochu osudným, protože jsem v přemíře snahy vyjel v poslední zatáčce z trati. Navíc poté, co mi začala vadnout přední brzda, jsem se vydal ze všech sil mého pravého předloktí, a tak jsem musel zvolnit.“ Realisticky je tedy na místě maximální spokojenost se třemi získanými body za 13. místo.

Sedmé kolo MS Superbike se koná 16. – 18. června v italském Misanu a jeho fandové, stejně jako mi v ÚAMK, mu budeme držet palce.

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK