Zpravodaj ÚAMK ČR - Silniční motocykly

Čtrnácté místo na závěr

Poslední závod sezóny MS Superbike v Kataru se Ondřeji Ježkovi vydařil a připsal si další 2 body do šampionátu. Celkově mu patří 22. příčka s 22 body na kontě. Takže letošní sezóna končí pro jezdce, který je podporován také naším automotoklubem ÚAMK, s úsměvem.

Po prvním rozladěném dnu posledního dvojzávodu mistrovství světa Superbike v Kataru český jezdec na Kawasaki ZX-10RR Ondřej Ježek bojoval v posledním závodě v sobotu o poslední body. Okruh Losail je známý velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí. Denní teploty přesahují 40°C, naopak noční teploty klesají na poloviční hodnoty. Proto také závěr sezóny patří večerním závodům při uměle osvětlené trati.

Sobota: došlo ke zlepšení nálady v týmu Ondry Ježka. Od startu se pohyboval před svým týmovým kolegou Rolfem a výrazně stahoval Andreozziho na Yamaze. Nakonec mu to na předjetí nestačilo, nicméně i tak vládla po konečném čtrnáctém místě spokojenost.

Rozhodně jsem chtěl vylepšit své představení na trati. Den předtím jsme měli nějaké dílčí problémy, a i když jsem byl také 14., bylo to hlavně vinou výpadků. Poslední závod jsem zajel asi o 10s rychleji a také ztráta na vítězného Reu byla nejmenší za celou sezónu. Chtěl bych poděkovat týmu Grillini Racing za letošní sezónu, také svým sponzorům.“ Mezi ty vedle Fany Gastroservis, Arai, Gaerne, PSí Hubík, Inca Collagen a další patří i ÚAMK.

A přání na příští rok? „Rád bych zůstal nadále v mistrovství světa, zvláště když se po šesti letech má jet znovu v Brně," shrnul Ondra Ježek.

Konečné pořadí v šampionátu:
1. J. REA                   556 bodů
2. C. DAVIES             403 bodů
3. T. SYKES               373 bodů
4. M. MELANDRI         327 bodů
5. A. LOWES              242 bodů

22. O. JEŽEK            22 bodů

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK