Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

O uplynulém víkendu se pod Ještědem uskutečnil další podnik nezávislé série závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po loňské úspěšné premiéře na nové trati směrem od města pod vrchol Ještědu se letošní HOSTR Prix Liberec 2017 konala na stejné trati. Vedle jezdců bodujících v EDDA Cupu závodili na Ještědu i jezdci Mistrovství ČR a České trofeje. Diváci tak měli možnost vidět i nejrychlejší závodní stroje sportovní prototypy a formule a jezdce, kteří reprezentují republiku v Mistrovství Evropy.


Velmi hektické období má za sebou Lukáš Kubíček. Však také „uhnat“ ho k rozhovoru trvalo několik týdnů. Nakonec se to však podařilo a v restauraci Rožátov z toho bylo velmi příjemné povídání.


O nadcházejícím víkendu se v Liberci uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup HOSTR Prix Liberec. Po loňské úspěšné premiéře na nové trati na Ještěd, došlo k tomu, že organizační tým EDDA Cupu v čele s promotérem E. Paterou byl požádán o uspořádání i závodu Mistrovství ČR. Pod Ještědem se tak sejdou závodníci obou seriálů, kteří budou závodit, i vzhledem k odlišným sportovním a technickým regulím, ve svých vlastních klasifikacích.


Listina převzatých jezdců po administrativních a technických přejímkách čítala neuvěřitelných 200 jezdců. Bylo tento víkend opravdu na co koukat. V tréninkových jízdách padl rekord trati poprvé, když Christian Merli snížil hodnotu rekordu na 02:44,15. Faggioli úder vrátil v první nedělní jízdě a překonal ještě tento čas. Hodnota nového traťového rekordu je nyní 02:43,37 a drží ho italský fenomén Simone Faggioli (Norma M20 FC).


Na tradiční trati na vrch Koráb u Kdyně se o minulém víkendu uskutečnil další závod započítávaný do nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.


Nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA cup se po roce vrací do Kdyně. Kultovní trať na Koráb přivítá o prvním červnovém víkendu závodníky, kteří zde změří své síly, aby bojovali o poháry a body do klasifikace této nezávislé série automobilových závodů.


Motorističtí fandové, je to tak, podařilo se nám do Šternberka dostat legendu závodů do vrchu a mistra Evropy osobně. Přijede pan Robert Šenkýř nejen jako šéf týmu, ale sám bude závodit, a to s krásným vozem BMW Z4 GT3.


Třetí letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se uskutečnil o minulém víkendu na známé trati v severočeské Telnici. Náročná trať patří k těm nejtěžším jaké seriál nabízí, nerozhoduje na ní jen to, jak to komu jede. Konečně si snad tato velmi těžká trať získává u jezdců oblibu, jakou si zaslouží.


Už za tři týdny bude malé moravské městečko Šternberk doslova přeplněno, kavárny a restaurace budou praskat ve švech, hotely budou beznadějně hledat další volné pokoje, potkávat budeme mladé a sympatické Italy a Francouze a krásnými hosteskami se to bude jen hemžit. Motoristický víkend se závody Ecce Homo se nezadržitelně blíží. Přípravy jsou v plném proudu, jezdci posílají přihlášky, materiály se tisknou a mapa parkoviště závodních strojů je již do posledního místečka zaplněná.


O nadcházejícím víkendu se na známé trati v Telnici v Krušných horách uskuteční další, letos již třetí, závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.


Druhý díl nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2017 je na pořadu mezi velikonočními svátky v sobotu 15. dubna. Po okruhové premiéře před třemi týdny na Autodromu Most zavítá letos prvně tam, kam patří – tedy ze Zbraslavi do kopce na Točnou.


Nejvíce bodů získal v sobotu 25. března v premiéře nové sezony EDDA Cupu 2017 jeho předloňský vítěz Miroslav Černý. Se svou Škodou 130L jednoznačně dominoval v kategorii závodních speciálů E-1600 a byl dokonce čtvrtým a pátým nejrychlejším pilotem dne.


Nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2017 zahájí jubilejní desátou sezonu v sobotu 25. března v Mostě. Autodrom pod hradem Hněvínem bude svědkem logisticky i kapacitně náročného programu, který pořádá klub ÚAMK Sdružení českého autosportu.


Absolutně nejrychlejším závodníkem se stal v neděli 9. října ve Šternberku při druhém ročníku FIA Hill Climb Masters fenomenální Ital Simone Faggioli, jenž na voze Norma M20FC – Zytek porazil o více než půl sekundy svého krajana Christiana Merliho za volantem „placky“ Osella FA30 Evo-Fortech. Pohár národů v jízdě pravidelnosti vyhráli překvapivě Slováci. Čeští reprezentanti se v jednotlivcích ani týmech na stupně vítězů neprosadili.


Celkem 140 závodníků ze sedmnácti zemí, z toho čtrnáct čtyřčlenných družstev v prestižním Poháru národů, se představí v sobotu 8. a v neděli 9. září při druhém ročníku FIA Hill Climb Masters 2016 ve Šternberku. Pořadatelé z místního ÚAMK Automotoklubu Ecce Homo se tak zapíší do rekordních listin, protože ve všech ukazatelích překonají úvodní dějství, které se v roce 2014 konalo v lucemburském Eschdorfu.