Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

Po dohodě mezi promotérem EDDA Cupu a Otakarem Krámským jr. budou moci diváci na příštím závodě Vrchlabí – Benecko spatřit při demonstračních jízdách Osellu, s kterou Otakar Krámský sklízel úspěchy v závodech Mistrovství ČR i Evropy.


O minulém víkendu se v jihočeských Prachaticích uskutečnil další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Tentokrát jezdci i organizátoři EDDA Cupu byli hosty na závodě pořádaném Pošumavským automotoklubem. Závod byl vypsán pro tři seriály, Mistrovství ČR, MREC a EDDA Cup. 


Zdeněk Kučera, dvaatřicetiletý závodník pocházející z Litovle, mimo jiné olomoucký podnikatel, kterého jsme v dřívějších letech mohli vídat při amatérských závodech, jezdil poctivě i Maverick Rescue Euro Cup a nyní jezdec České Trofeje. Jistě si ho pamatujete s vozem Renault Laguna, v současné době přesedlal a rozhodl se pro stroj Nissan 200SX.


Už o nadcházejícím víkendu se fanoušci domácího automobilového sportu obrátí směrem k Šumavě, neboť v sobotu i v neděli bude probíhat tradiční závod do vrchu Prachatice – Libínské Sedlo. Závod je kromě národního šampionátu zařazen do několika dalších pohárových seriálů, a i díky tomu je přihlášeno rekordních 140 závodníků. 


O prvním srpnovém víkendu se v jihočeských Prachaticích uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Příznivce automobilových závodů čeká v Prachaticích opravdová lahůdka. Po loňské podařené premiéře se opět na závodě pořádaném Pošumavským automotoklubem Klatovy se totiž představí závodníci hned tří vrchařských seriálů. Závodníci EDDA Cupu se tak na start postaví vedle účastníků Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a závodníků seriálu Maverick Rescue Euro Cupu.


V sobotu 8. července se na známé trati z Radotína na Zadní Kopaninu uskutečnila Svijany Prix Radotín, další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Závod je tradiční součástí EDDA Cupu a je oblíbený mezi závodníky, o čemž svědčí přes stovku přihlášených, oblíbený je i u fandů motoristického sportu, což potvrdila divácká návštěva.


V sobotu 8. července se na trati mezi Radotínem a Zadní Kopaninou uskuteční Svijany Prix Radotín, závod automobilů do vrchu nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup, jehož letošní kalendář tento závod půlí. Z dosavadního průběhu sezóny je zřejmé, že i v šestém závodě se mají diváci na co těšit. Ve všech vypsaných třídách ve skupinách produkčních aut, závodních speciálů i historických vozů probíhají napínavé závody.


O uplynulém víkendu se pod Ještědem uskutečnil další podnik nezávislé série závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po loňské úspěšné premiéře na nové trati směrem od města pod vrchol Ještědu se letošní HOSTR Prix Liberec 2017 konala na stejné trati. Vedle jezdců bodujících v EDDA Cupu závodili na Ještědu i jezdci Mistrovství ČR a České trofeje. Diváci tak měli možnost vidět i nejrychlejší závodní stroje sportovní prototypy a formule a jezdce, kteří reprezentují republiku v Mistrovství Evropy.


Velmi hektické období má za sebou Lukáš Kubíček. Však také „uhnat“ ho k rozhovoru trvalo několik týdnů. Nakonec se to však podařilo a v restauraci Rožátov z toho bylo velmi příjemné povídání.


O nadcházejícím víkendu se v Liberci uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup HOSTR Prix Liberec. Po loňské úspěšné premiéře na nové trati na Ještěd, došlo k tomu, že organizační tým EDDA Cupu v čele s promotérem E. Paterou byl požádán o uspořádání i závodu Mistrovství ČR. Pod Ještědem se tak sejdou závodníci obou seriálů, kteří budou závodit, i vzhledem k odlišným sportovním a technickým regulím, ve svých vlastních klasifikacích.


Listina převzatých jezdců po administrativních a technických přejímkách čítala neuvěřitelných 200 jezdců. Bylo tento víkend opravdu na co koukat. V tréninkových jízdách padl rekord trati poprvé, když Christian Merli snížil hodnotu rekordu na 02:44,15. Faggioli úder vrátil v první nedělní jízdě a překonal ještě tento čas. Hodnota nového traťového rekordu je nyní 02:43,37 a drží ho italský fenomén Simone Faggioli (Norma M20 FC).


Na tradiční trati na vrch Koráb u Kdyně se o minulém víkendu uskutečnil další závod započítávaný do nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.