Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

Previous Next

Velikonoční EDDA Cup ze Zbraslavi na Točnou

Druhý díl nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup 2017 je na pořadu mezi velikonočními svátky v sobotu 15. dubna. Po okruhové premiéře před třemi týdny na Autodromu Most zavítá letos prvně tam, kam patří – tedy ze Zbraslavi do kopce na Točnou.

V pozici lídra průběžné klasifikace nastoupí Miroslav Černý se svým závodním speciálem Škoda 130L.


Přírodní trať s převýšením 120 metrů měří 3300 metrů a tvoří ji rychlý úsek po startu. Na něj navazuje technické stoupání serpentinami na Točnou, které ztěžuje střídání zastíněných a osluněných úseků, daných výskytem stromů podél trati. Z bezpečnostních důvodů organizátoři z ÚAMK Sdružení českého autosportu přidali na vozovku také jeden retardér.

„Velmi náročná trasa dokonale prověří jezdeckou formu i kvalitu připravené závodní techniky. Na rozdíl od většiny našich podniků je zbraslavský závod jednodenní,“ míní Eduard Patera, promotér desetidílného seriálu a sám aktivní a úspěšný jezdec třídy historických vozidel H 2000.

Závod je vypsán ve třech kategoriích pro produkční vozy, závodní speciály a historické automobily. Maximální 125členná startovní listina se naplnila již týden před uzávěrkou.

Zápolení na jihozápadním okraji Prahy tradičně přivábí početný dav motoristických příznivců. „Jedná se nám o maximální bezpečnost všech a zároveň také o ochranu přírody. Proto jsme zavedli přísná opatření, která je nezbytné dodržovat. Každého fanouška rádi uvidíme v připravených diváckých prostorách. Sázíme na jejich zdravý rozum i bezvýhradné dodržování pokynů pořadatelů,“ myslí vážně sportovní komisař EDDA Cupu Jaroslav Malík.

Foto: Archiv EDDA Cupu a Ota Breitkopf

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK