Zpravodaj ÚAMK ČR - Závody do vrchu

Legenda Šenkýř ve Šternberku

Motorističtí fandové, je to tak, podařilo se nám do Šternberka dostat legendu závodů do vrchu a mistra Evropy osobně. Přijede pan Robert Šenkýř nejen jako šéf týmu, ale sám bude závodit, a to s krásným vozem BMW Z4 GT3.

Jedná se o vůz, který není krásný jen vzhledem a designem, ale vy všichni, co sledujete odváděnou práci od Šenkýř Motorsport, víte jistě, jaké má vozidlo parametry, jak luxusně je postaveno a vybaveno. Brněnská společnost zabývající se profesionálním motorsportem je vyhlášená v Evropě, co se týká stavby a tuningu „bavoráků“. Vy budete mít letos zase po letech možnost dva takové vozy vidět jednak v akci na trati, prohlédnout si je ale budete moct i v depu, kde  vás rozhodně budou zajímat detaily, které nejsou z diváckých míst podél trati vidět. Tento vůz, jak jsme již zmínili, bude pilotovat Robert Šenkýř jako jezdec té nejužší špičky českého automobilového sportu. V letech 2002–2003 s vozem BMW M3 získal své první dva tituly Mistra České republiky v závodech automobilů do vrchu. Vrcholem vrchařského působení byl zisk dvou titulů Mistra Evropy v absolutním hodnocení kategorie 1 cestovních vozů v letech 2003-2004.

Po obhajobě evropského vrchařského titulu se aktivity týmu Šenkýř Motorsport rozšířily o závody na okruzích, kde se tým okamžitě propracoval do absolutní špičky a v letech 2005 až 2014 získal několik titulů Mistra České a Slovenské republiky i několik vítězství v seriálu Mistrovství středoevropské zóny FIA. V současné době tým provozuje několik závodních vozů BMW M3 E36, M3 E46 a M3 E92 GTR. Novinkou pro sezónu 2015 bylo zakoupení dvou továrních speciálů BMW Z4 GT3 pro závody ADAC GT Masters. Nejnovějším želízkem v ohni je absolutní „pecka“ BMW M6 GT3.

Na Ecce Homo bude druhý vůz sedlat Slovák Tomáš Erdélyi, konkrétně BMW M3 E92 GTR s obsahem 3998 cm3. I on je už zkušeným pilotem tohoto týmu. A protože oproti Robertovi jsou mu kopcové závody vzdálenější, těší se na tuto zkušenost.

37. ročník Mistrovství Evropy bude podle seznamu přihlášených jezdců velmi nabitý a na samý závěr těsně před uzávěrkou vám můžeme prozradit tuhle třešničku na dortu.

Těšíme se na oba jezdce tohoto věhlasného týmu, takové vozy BMW už zase ve Šternberku jen tak neuvidíme.


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK