Zpravodaj ÚAMK ČR - Biketrial

S biketrialovou sezonou se olomoucký závodník Tomáš Vepřek o víkendu úspěšně rozloučil na halovém mistrovství Evropy v Brně ziskem stříbrné medaile. Soutěž současně uzavírala český šampionát a domů si odvezl i titul přeborníka republiky v kategorii minime. Pozadu nezůstal ani Tomášův mladší bratr Vojtěch - také on ve své kategorii v Přeboru ČR po dramatické koncovce zvítězil.

O víkendu 11. a 12. listopadu 2017 proběhne poslední letošní biketrialové klání v již tradiční lokalitě brněnského výstaviště v rámci sportovního veletrhu SportLife. I letošní závod bude dvoudennní, ale kromě domácího závodu MČR a PČR bude probíhat i závod halového Mistrovství Evropy. Rozdělení na jednotlivé dny je takové, že v sobotu pojedou „velké“ kategorie a v neděli ty „malé“.

Počátek podzimní části trialové sezóny byl poněkud hektický a některé činnosti se podařilo i slušně zanedbat. Snad nejpalčivější opomenutí je pak nepřítomnost „zápisu“ z domácího závodu. A to teď napravím.

Biketrial klub Olomouc přijímá nové děti ve věku 6 – 15 let. Nábor nových dětí probíhá v září v trialparku u Domu dětí a mládeže v Olomouci (Třída 17. listopadu 47každé pondělí a středu od 17 do 19 hodin.

Skvělým výsledkem zakončili víkendový Světový pohár v Albertville Erika a Samuel Hlavatí (SVK). Erika v ženské elitě postoupila do finálové šestky, kde nakonec obsadila páté místo. Samo v elite 20″ nejprve hladce proplul z druhého místa ve své skupině do semifinále a tam to přišlo: za sebou nechal taková jména, jako je Koekoek, Ruiz nebo Palau a se 16 TB skončil na osmém místě – od postupu do finále jej přitom dělily pouhé dva trestné body!

Jelikož naši celou rodinu osud  během letních prázdnin zavál na rok do Švýcarska, můžeme se s vámi podělit o naše první zdejší biketrialové dojmy. Martina jsme přihlásili do zbývajících tří závodů Swiss cupu. První závod jsme absolvovali v sobotu 19.8. v Basileji při Bikefestival Basel, kde kromě trialového závodu probíhaly závody MTB a v akrobatických skocích.

Previous Next

Smyslem práce poctivců a cyklotrialových i biketrialových odborníků stejně jako nadšenců je dát dětem větší prostor pro jejich seberealizaci v přetechnizované době a hlavně se přitom báječně bavit. Za to všem, kteří se sice nacházejí ve stínu medailí a slávy sportovců, patří obrovský dík a uznání. Klobouk dolů, bez vás by trial na kole neměl šanci u nás ani nikde jinde na světě.

Previous Next

Biketrial nebo cyklotrial? Závodit podle regulí Mezinárodní biketrialové unie BIU nebo cyklistické UCI? A ani B asi není správně. Obě disciplíny mají své přednosti, nicméně současný světový trend výrazně preferuje trial na kole podle UCI, kterému se v Česku říká cyklotrial.

Previous Next

A nebyl o prvním čistě lednovém víkendu nového roku na severu Španělska rozhodně sám. Velkolepou dvoudenní oslavu trialu na kole připravil Španěl Raúl Gutiérrez pod názvem Biketrial Indoor Reinosa 2017. Sobotní show dokonce biketrialový vicemistr světa vyhrál těsně před trojnásobným šampionem Václavem Kolářem.

Strana 1 z 4

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK