Zpravodaj ÚAMK ČR - Biketrial

Biketrial klub Olomouc přijímá nové děti ve věku 6 – 15 let. Nábor nových dětí probíhá v září v trialparku u Domu dětí a mládeže v Olomouci (Třída 17. listopadu 47každé pondělí a středu od 17 do 19 hodin.

Skvělým výsledkem zakončili víkendový Světový pohár v Albertville Erika a Samuel Hlavatí (SVK). Erika v ženské elitě postoupila do finálové šestky, kde nakonec obsadila páté místo. Samo v elite 20″ nejprve hladce proplul z druhého místa ve své skupině do semifinále a tam to přišlo: za sebou nechal taková jména, jako je Koekoek, Ruiz nebo Palau a se 16 TB skončil na osmém místě – od postupu do finále jej přitom dělily pouhé dva trestné body!

Jelikož naši celou rodinu osud  během letních prázdnin zavál na rok do Švýcarska, můžeme se s vámi podělit o naše první zdejší biketrialové dojmy. Martina jsme přihlásili do zbývajících tří závodů Swiss cupu. První závod jsme absolvovali v sobotu 19.8. v Basileji při Bikefestival Basel, kde kromě trialového závodu probíhaly závody MTB a v akrobatických skocích.

Previous Next

Smyslem práce poctivců a cyklotrialových i biketrialových odborníků stejně jako nadšenců je dát dětem větší prostor pro jejich seberealizaci v přetechnizované době a hlavně se přitom báječně bavit. Za to všem, kteří se sice nacházejí ve stínu medailí a slávy sportovců, patří obrovský dík a uznání. Klobouk dolů, bez vás by trial na kole neměl šanci u nás ani nikde jinde na světě.

Previous Next

Biketrial nebo cyklotrial? Závodit podle regulí Mezinárodní biketrialové unie BIU nebo cyklistické UCI? A ani B asi není správně. Obě disciplíny mají své přednosti, nicméně současný světový trend výrazně preferuje trial na kole podle UCI, kterému se v Česku říká cyklotrial.

Previous Next

A nebyl o prvním čistě lednovém víkendu nového roku na severu Španělska rozhodně sám. Velkolepou dvoudenní oslavu trialu na kole připravil Španěl Raúl Gutiérrez pod názvem Biketrial Indoor Reinosa 2017. Sobotní show dokonce biketrialový vicemistr světa vyhrál těsně před trojnásobným šampionem Václavem Kolářem.

Previous Next

Druhé pokračování ankety mezi trenéry biketrialu a cyklotrialu je o podmínkách, ve kterých tito lidé pracují. Z čeho pro výkon své práce čerpají a jaké jsou předpoklady, aby měli respekt a uspěli? Literatury o trialu na kole je zatím spoře, a tak všeobecně platí: Pomož si sám, jak nejlíp dovedeš.

Tréninkový kemp trialistů na kole

Jak se v České republice trénuje biketrial, který se řídí pravidly Mezinárodní biketrialové unie BIU, a cyklotrial, jenž se jezdí podle regulí Mezinárodní cyklistické unie UCI? Jak se kluby vyrovnávají se současnou situací, kdy popularitou i prestiží cyklotrial převyšuje biketrial? Odborný pohled poskytlo osm odborníků, po čtyřech zkušených trenérech a čtyřech mladších, kteří většinou ještě úspěšně závodí, a přitom také věnují hodně času přípravě svých nástupců.

Previous Next

Jak tráví Vánoce nejúspěšnější sportovci z klubů ÚAMK? V elitní dvacetipalcové kategorii se v roce 2016, stejně jako ve dvou předchozích letech, stal světovým i evropským šampionem v biketrialu Václav Kolář z ÚAMK BT Blansko. Skromný sympaťák a jediný český profesionál v tomto sportu na vavřínech usnout nesmí, proto tvrdě trénuje i přes zimu.

Václav Kolář

Se startovním číslem 1 má právo startovat v příští sezoně trojnásobný mistr světa a Evropy v biketrialu Václav Kolář. Tuto prioritu získal jezdec ÚAMK Biketrial Blansko díky nejvyššímu postavení v žebříčku Mezinárodní biketrialové unie BIU. Jedenácté místo světového rankingu patří Davidu Herkovi z ÚAMK Mladost Hodonín.

Strana 1 z 3

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK