Zpravodaj ÚAMK ČR - Biketrial

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR v Blansku

Počátek podzimní části trialové sezóny byl poněkud hektický a některé činnosti se podařilo i slušně zanedbat. Snad nejpalčivější opomenutí je pak nepřítomnost „zápisu“ z domácího závodu. A to teď napravím.

V pořadí 8. závod Mistrovství ČR a Poháru ČR v Biketrialu se jel v Blansku v lese nad rekreační oblastí Palava. Ve svazích nad potokem bylo v oblíbeném přírodním terénu nachystáno 2×7 sekcí pro mládežnické i dospělé kategorie. Celkem dorazilo do Blanska více než 90 závodníků což je opravdu pěkná účast a mezi jedci nechyběli ani zástupci ze Slovenska a Polska.

Páteční sprška podklad zvlhčila, čímž se tratě ztížily a sobota tak slibovala zajímavou podívanou. Dopolední pěkné počasí sice nevydrželo po celý den, ale úplně uplakaný den to určitě nebyl a chladnejší teplota udělala procházku k časomíře za účelem výměny karty snesitelnější. Náročný terén, který ochotně podkluzoval vedl i k několika pádům, žádný závodník se však nezranil, což je potěšující a kéž by to tak bylo na všech závodech, nejen tomto. Jedním ze zajímavých momentů závodu je ten z kategorie Elite a to vítězství dvojice Vašek Kolář a Sam Hlavatý, kteří nasbírali shodně 2 body, měli shodný počet nul i jedniček, odevzdali bodovací karty ve stejný okamžik a tak žádné kritérium nedokázalo rozhodnout o prvenství. V Blansku tak vyhráli eliťáci dva.

Blanenský závod znamenal zisk hned několika medailí pro domácí jezdce, hned 3 zlata se podařilo získat Vaškovi Kolářovi v kategorii Elite, Vaškovi Grycovi v kategorii Senior a Jirkovi Sehnalovi v kategorii Poussin. Střibro bral Honza Sehnal v kategorii Hobby bílá a 2 bronzové medaile přidali Kuba Audy v Hobby modrá a Vašík Kolář v kategorii Poussin.

Přehled zpráv Autostylu


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK