Zpravodaj ÚAMK ČR - Bikros

Po úspěšném World test eventu v Baku se reprezentace BMX přesunula do Thajska za jediným účelem vybojovat dostatek bodů do UCI rankingu národů pro zajištění kvóty pro start dvou jezdců Elite mužů a junior na mistrovství světa 2018. A mise to byla úspěšná.

Závodnice ze sportovních klubů ÚAMK slavily úspěch v letošní anketě ČEZ Král cyklistiky. Královnami svých disciplín se staly Romana Labounková a Alžběta Pečínková.

Bikrosová benefice na počest jezdce Robina Ženíška přinesla onkologii v Motole už 660 tisíc. V rámci pátého ročníku charitativního bikrosového závodu ŽENDARACE v pražských Řepích se vybralo pro oddělení dětské onkologie Fakultní nemocnice Motol 197 247,-Kč, za všech pět ročníků to je celkem 662 101,-Kč. Akce je připomínkou řepského jezdce Robina Ženíška, který před čtyřmi lety podlehl rakovině.

14.10.2017 se uskuteční 5. roční charitativního závodu ŽENDARACE. Při této příležitosti proběhne i celkové vyhlášení Českého poháru BMX za rok 2017

BMX závody Moravského poháru se pojedou ve dnech 23. a 24. září na BMX dráze v Uherském Hradišti-Míkovicích, která se nachází v ulici Partizánské. Jedná se o dva závody dvanáctidílné série - Moravské ligy. Jde se o populární sport, který, stejně jako tyto závody, podporuje i ÚAMK.

Previous Next

Mistrovství Evropy v bikrose, které se konalo 13. až 16. července ve Francii ve městě Bordeaux, se zúčastnilo 32 závodníků z České republiky. Mezi nimi byly i dvě závodnice z Jeseníku: zkušená Eliška Bartuňková a zkušenosti teprve sbírající Šarlota Staňová. Závodilo se na dráze, která byla postavena přímo v centru města jen pro závod Mistrovství Francie a Mistrovství Evropy, což je pro bikros velmi netradiční. 

Previous Next

Na bikrosové dráze BikrosClubu Řepy si třetí květnový víkend létali pro cenné body do UEC Evropského poháru v BMX nejlepší jezdci Evropy. Nejúspěšnějším Čechem byl Dominik Topinka z Bikrosclubu Řepy, který skončil druhý v kategorii Men Elite. Tu oba dva závodní dny zcela ovládl Joris Harmsen, stejně tak ženskou kategorii Women Elite opanovala Laura Smulders, oba z Nizozemí.

Previous Next

Dvojice českých talentů, jedenáctiletý Jakub Cidlinský z ÚAMK BC Benátky nad Jizerou a o rok starší pardubický Jan Seidl, se o posledním březnovém víkendu při Britském poháru prosadila. V hale v Manchesteru obsadil Kuba v sobotu páté místo, Honza skončil dokonce druhý. Stříbrná radost však pohasla při cestě na večeři, kdy si Seidl utrhnul koleno a skončil v nemocnici.

Dominik Topinka

Dominik Topinka z ÚAMK Bikrosclubu Řepy vyhrál v sobotu 25. března mezinárodní závod BMX Open Season 2017 a naznačil, že by mu letos pozice české mužské jedničky mohla slušet. Na domácí dráze při tradičním zahájení nové sezony v Česku zvítězil v hlavní kategorii Elite nad 17 let jistě před klubovým parťákem Matějem Bohuslávkem.

Ilustrační foto ze závodů BMX v Řepích

Poslední březnová sobota odstartuje novou sezonu BMX na pražské dráze ÚAMK Bikrosclubu Řepy. Tradiční premiérové klání nese název Open Season 2017 a prověří po zimní přestávce formu příchozích, nejmladších od šesti let a také těch nejlepších v kategorii Open nad sedmnáct let.

Strana 1 z 4

© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK