Zpravodaj ÚAMK ČR - Minikáry

Jako tradičně se poslední srpnový týden jelo Mistrovství Saska ve Freitalu nedaleko Drážďan. Závod se jel za účasti více než 90 závodníků a čeští jezdci se ve startovním poli rozhodně neztratili.

Během posledního červencového víkendu se v italském městečku Viu uskutečnil již 35. ročník závodů Mistrovství Evropy ve sjezdu minikár. Českou republiku se v barvách ÚAMK – AMK SBS Racing LIBEREC vydali reprezentovat Jan Sejkora junior (kategorie C3), otec a syn Jan a Jakub Sejkorovi, Milan Holubec, Martin Flanderka (C4) a posádka Marián/Marián(C6) a v barvách ÚAMK-AMK Škoda Mladá Boleslav Jiří Janovský, Michal Janovský (C4) a posádka Bufák/Musal (C6).

Poslední červencový víkend je tradičně vyhrazen pro Mistrovství Evropy ve sjezdu minikár FISD (Federation International Speed-Down). V tomto roce se závod ME koná na nejkrásnější evropské trati v městečku Viu nedaleko italského Torina.

Previous Next

Mezinárodní šestidenní minikár se jela na Andrlově chlumu u Ústí nad Orlicí. Minikáristé Minikárklubu ÚAMK AMK ŠKODA Mladá Boleslav startovali v pěti kategoriích a hned čtyři dokázali ovládnout. Ke čtyřem vítězstvím pak přidali ještě další tři cenné kovy, dvakrát stříbro a jeden bronz.

Jiří Janovský

První červencový víkend se na trati z Korábu do Kdyně u Domažlic, jedné z nejkrásnějších tratí v Evropě, jel 2. závod Evropského poháru ve sjezdu minikár a zároveň 3. kolo Mittel-Deutschland-Cupu (MDC), německého seriálu závodů minikár.

O víkendu 17. - 18. června se Team ÚAMK zúčastnil dalšího, již 2. závodu seriálu MDC (Mittel-Deutschland-Cup) na trati v durynské Engerdě, nedaleko města Jena. Na velmi atypické trati, kdy jezdci minikár jeli chvílemi i do kopce, záleželo tentokrát především na tom, jak minikára jede, nežli na jezdeckém umění. Na trati více než 2 km dlouhé se sešlo tentokrát cca 60 jezdců v 10 kategoriích.

Po dlouhé zimní přestávce se znovu roztočila kolečka závodních minikár. Minikáristé zahájili letošní sezónu ve slovenském Hlohovci, kam se vydala osmička mladoboleslavských minikáristů, aby zde reprezentovala ÚAMK v rámci 1. kola Evropského poháru.

O prvním květnovém víkendu 6. a 7. května začal nový ročník seriálu Mittel-Deutschland-Cup na legendárním německém okruhu Sachsenring nedaleko města Chemnitz v Sasku. Tento závodní okruh pravidelně hostí velkou cenu Moto GP, ale již podruhé přivítal i minikárové sjezdaře.

O posledním dubnovém víkendu se na vrchu Korábu u Domažlic sešlo více než 25 jezdců a posádek z České republiky a spolkové republiky Německa k oficiálnímu spřátelenému tréninku reprezentací obou zemí před nadcházející novou sezónou roku 2017.

Strana 1 z 3


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK