Zpravodaj ÚAMK ČR - Minikáry

Minikáristé úspěšní v Hlohovci

Po dlouhé zimní přestávce se znovu roztočila kolečka závodních minikár. Minikáristé zahájili letošní sezónu ve slovenském Hlohovci, kam se vydala osmička mladoboleslavských minikáristů, aby zde reprezentovala ÚAMK v rámci 1. kola Evropského poháru.

O jejich úspěšnosti svědčí, že ve všech kategoriích, kde startovali, se dokázali probojovat na stupně vítězů a určitě nejcennější je i jedno vítězství.

V nejmladší kategorii M1 (jezdci 4 – 8 let) jezdil zcela bezchybně a z krásného 2. místa se proto mohl radovat Tomáš Čapek. Jeho sestra Tereza, jezdící v kategorii M2 (jezdci 9 – 12 let), sváděla souboj o stupně vítězů s týmovou kolegyní Anežkou Slavíkovou. Tereza jezdila také bez chyb, a tak právě jedna shozená branka a dvě trestné vteřiny Anežky, rozhodly o 3. místě Terezy. Na Anežku pak zůstalo nepopulární 4. místo.

Další umístění na stupních vítězů získala v kategorie M3 (jezdci 13 – 16 let) Eliška Slavíková. Její časy ji vynesly 3. místo.

Nejcennější kovy a nejvíce bodů vybojoval v nabité kategorii M4 (jezdci 17 – 21 let), zúčastnilo se patnáct jezdců, Jan Šimůnek. Ten obhajuje loňské vítězství v Evropském poháru a od prvních jízd nenechal nikoho na pochybách, že i letos to myslí vážně. Nezaváhal, a tak se mohl na své soupeře usmívat z nejvyššího stupně.

Nejvíce pohárových bodů nasbírali:

  • v kat. M1: 1. M. Zvířecí (Libeř), 2. T. Čapek (Ml. Boleslav), 3. F. Procházka (Tatra Team)
  • v kat. M2: 1. J. Procházka (Tatra Team), 2. S. Tvrdý (Žilina), 3. T. Čapková (Ml. Boleslav)
  • v kat. M3: 1. M. Gajdoš (Hlohovec), 2. L. Bodinek (Hlubočky), 3. E. Slavíková (Ml. Boleslav)
  • v kat. M4: 1. J. Šimůnek (Ml. Boleslav), 2. M. Charvát (Velešín), 3. A. Bohačík (Hlubočky)
  • v kat. M5: 1. P. Zvířecí (Libeř), 2. K. Charvát (Velešín), 3. P. Červinka (Nitra)
© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK