Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Dva členové ÚAMK Automotoklub Škoda Mladá Boleslav, Marek Tomíšek a David Kazda, se letos účastnili EcoRun 1000 jezer ve Finsku. Je to soutěž podobná Škoda EconomyRun, kterou jeli poprvé už v roce 2006, ovšem je pro vozy všech značek. Marek s Davidem ale přesto vyrazili vozem Škoda Rapid 1,6 TDI 85 kW a cestou měli v plánu vytvořit zápis do České knihy rekordů jako nejdelší ujetá vzdálenost osobním autem na jednu nádrž nafty.


Náš zástupce v poháru Superbiků Ondřej Ježek bude bojovat o mistrovské body na německém okuruhu u města Lausitz. Motokrosový team z Unhoště pod vedením Ládi Krupičky bude usilovat o mistrovské body v Českém mistrovství republiky ve Stříbře a druhá část teamu jede do Opařan na CAMS. Sjezdaři v minikárách budou závodit ve švýcarském Frutigenu a v českých Markvarticích. Nova motocross cup se jede v Žamberku. Mládež z olomouckého klubu bude soutěžit v cyklotrialu ve slovenském Lučenci.


Dnes ráno v 8 hodin vyrazila posádka Marek Tomíšek a David Kazda za svou další rekordní výzvou. Po dlouhých deseti letech se jako další česká posádka budou účastnit závodu EcoRun 1000 jezer ve Finsku. Během své cesty však hodlají pokořit i český rekord v dojezdu na jednu nádrž s naftovým vozidlem Škoda Rapid Spaceback.


Letos v červenci bylo možné potkávat na silnicích kolem hlavního města Německa historické i nejnovější modely vozů Škoda, aby zde jejich majitelé, ve dnech 22. 07. – 29. 07. 2017, prožili společně v Brandenburgu 7 krásných dnů, které pro ně připravili pořadatelé.


Motokrosový team z Unhoště pod vedením Ládi Krupičky bude usilovat o mistrovské body v Českém mistrovství republiky v Libíně. Šplhání tahačů se jede o víkendu u Kunštátu. Náš autoklub z Boleslavi vyráží na Český pohár sjezdu minikár. Sraz veteránských vozidel z vojny se koná o víkendu na Příbramsku v obci Oslí.


Motokrosový team z Unhoště pod vedením Ládi Krupičky bude usilovat o mistrovské body do evropského poháru u německého městečka Burg. Hned několik závodů ve sjezdu minikár se účastní kluby ÚAMK - Autoklub Škoda a ÚAMK - AMK BSB Racing. Českého poháru v cyklotrialu se bude účastnit náš klub z Olomouce. Sběratelé historických vozidle se sejdou v Číněvsi.


Motokrosový team z Unhoště pod vedením Ládi Krupičky bude usilovat o mistrovské body do světového poháru v Portugalsku. V Ústí nad Labem se jede již tradiční Ústecká Rallye veteránů a podobný závod můžete navštívit v Benátkách nad Jizerou. Minikáristé budou sjízdět kopce u italského města Bibiano a 54. setkání přátel vozidel Škoda Auto se koná v Berlíně. 


Poslední červnovou neděli pokračoval 13. ÚAMK RC Rally Cup Český Krumlov 2017 další soutěží, kterou byla 13. RC RALLY FOREST. Šlo o závod, který má svou tradiční lokalitu v lese u čističky odpadních vod v Českém Krumlově. Loni se kvůli kácení a pracím v lese musela soutěž odjet na rychlostních zkouškách, které patří Rallyshow v Domoradicích. Letos stále ještě není prostor v lese připraven k závodění. Na léto se chystá velká brigáda, která by po těžbě dřeva toto místo vrátila do původního stavu. Pokud vše půjde dle plánu, závodit by se zde mělo již na podzim. Po dohodě se závodníky bylo rozhodnuto, že i letos se tradiční „FOREST“ odjede na asfaltových tratích u Truhlářství Perník.


Začátek prázdnin bývá plný různých akcí a hlavně dovolených. Kluby v ÚAMK však nezahálejí a děti vezou na několik důležitých mezinárodních akcí. První je účast ÚAMK - AMK Biketrial klubu Olomouc na českém poháru mládeže v české netropoli. Evropský a středoněmecký pohár hostí kopec Koráb u Kdyně, kde se představí dva kluby z ÚAMK. Šestidení minikár se koná v Andrlově Chlumu u Ústí nad Orlicí. 


Na "orientační" soutěži motorkářů z celého světa v italském městečku Poppi nás bude reprezentovat posádka z klubu ÚAMK - Automotoklub Načeradec. Historická vozidla se představí v Knovízi. Minikáristé pojedou závod ve sjezdu v německém Selbu a na Moravské lize se představí zástupci z Bikros klubu Jeseník.


Ondra Ježek bude usilovat o další body do světové série mistrovství světa superbiků na okruhu v italském Misanu. Hned dvojce klubů ÚAMK bude u pořádání Rallye Hustopeče, kde jeden klub bude pořádat tuto krásnou soutěž a druhý se bude starat o jezdce z pozice safety car, které například uzavírají trať.


Po úvodní soutěži 13. ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov 2017, kterou byla 2. RDO Rally Křemže se českokrumlovský šampionát rádiem řízených modelů přesunul do okolí areálu Truhlářství Perník, kde se v neděli 11. června 2017 odjela 13. RC Rallyshow Domoradice.


O český pohár v cyklotrialu budou bojovat borci z ÚAMK - AMK Biketrial klub Olomouc v Jablonném v Podještědí a v poháru mládeže se účastní sportovci z ÚAMK - AMK Hamry nad Sázavou. Krásná podívaná na sporťáky i veterány bude k vidění v pražských Bohnicích na tradiční akci zvané Legendy. Na akci vystaví své skvosty i ÚAMK - Klub historických vozidel z Prahy. Jubilejní 40. ročních klubového srazu karavanistů se koná už od pátku v obci Křenek.


Mistrovství Evropy v závodu automobilů do vrchu Ecce Homo se jede celý víkend ve Šternberku u Olomouce. Na startovním poli se představí celá světová špička závodníků. Na závody Rallye sprintu se můžete přijít podívat na náměstí v Mostu nebo na nedaleký okruh.


Další závod mistrovství světa superbiků jede Ondra Ježek z ÚAMK AMK Královo Pole na okruhu Donington park ve Velké Británii. Ondra se před nedávnem vrátil do seriálu superbiků po zranění a je žíznivý po bodech do světového poháru. Sjezdaři v minikárách se budou rvát o body do evropského poháru v belgickém Houvetu.