Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Previous Next

V trochu zamračeném sobotním popoledni se ve šternberském autokempu sjelo dvanáct posádek, aby poměřily síly při „lovu“ podzimní Lišky. Po přejímce začaly posádky plnit první úkol, jímž byla jízda zručnosti v jejich vlastních vozech. V této soutěži dosáhl nejlepšího výsledku Michal Grygar a připsal si tím prvních 12 bodů.

Krajský úřad v Ústí nad Labem zrušil 3. listopadu rozhodnutí města Mostu o udělení pokuty společnosti AUTODROM MOST za porušení obecně závazné vyhlášky o regulaci hlučných činností. Zároveň zastavil správní řízení, které město s provozovatelem autodromu vedlo. Proti tomuto rozhodnutí se již nelze dále odvolat. I přes vítězství v tomto sporu autodrom nadále pokračuje v aktivitách s cílem co nejvíce omezit šíření hluku do okolních oblastí.

Ondra Ježek jede svůj poslední závod v seriálu Mistrovství světa Superbiků v Kataru. Enduro Team Ládi Krupičky z Unhoště se bude prezentovat na akci Rychlá kola v Lysé nad Labem. Rallye safety team z Mladé Boleslavy bude zajišťovat bezpečnost při pražském rallye sprintu, team z Benátek nad Jizerou bude pořádat soustředění jezdců na BMX a silvestrovská jízda završí rok 2017 v Benátkách nad Jizerou.

Previous Next

Uplynulou sobotu se v areálu Hotelu Fontána na Hrdoňově odjela poslední soutěž letošního ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov. Druhého ročníku RC RALLY FONTÁNA se zúčastnilo třináct jezdců, na které čekalo deset, převážně asfaltových měřených úseků. Velkou neznámou byla předpověď počasí, která slibovala déšť a silný vítr. Nakonec během závodu spadlo jen pár kapek vody a občas s každým zacloumal silnější poryv větru. Teplota vzduchu kolem čtyř stupňů (naštěstí nad nulou) dávala tušit, že zima se již neodvratně blíží.

Několik klubů v ÚAMK pořádá i v říjnu veliké množství zajímavých akcí. Vyberte si kterou navštívíte třeba vy a kamarády či rodinou!

Previous Next

Předposlední zářijovou neděli byla na programu 6. RC RALLY P.M.H. 2017. Soutěž, která se jela jako součást 13. ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov, provázely změny ještě před samotným startem. Tradiční lokalita, kterou je les u čističky odpadních vod v Českém Krumlově, totiž nemohla být využita.

36. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskutečnil v sobotu 23.9.2017. Pořadatelem soutěže byly jako již tradičně ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK Automotoklub ŠkodaMladá Boleslav. Zázemí poskytlo ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se starali mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto. Sledování vozidel na trati a dodržování trati a pravidel silničního provozu zajišťoval ONI system.

V den magického data 9. 9. se na šternberském Hlavním náměstí uskutečnily tradiční Šternberské slavnosti. Program byl velmi pestrý a od samého rána se náměstí zaplnilo obyvateli města. Dopolední program byl zaměřený především na děti, byl pro ně připraven skákací hrad a pro ty větší nafukovací skluzavka. Mohly si také zajezdit na šlapacích kárách nebo si třeba nechat namalovat na obličej nějaký zajímavý ornament nebo nechat vyrobit třpytivou tetovačku. Také si mohli zastřílet na laserové střelnici, kterou nám poskytla na Šternberské slavnosti Městská policie Šternberk.

Strana 1 z 10


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK