Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Několik klubů v ÚAMK pořádá i v říjnu veliké množství zajímavých akcí. Vyberte si kterou navštívíte třeba vy a kamarády či rodinou!

Previous Next

Předposlední zářijovou neděli byla na programu 6. RC RALLY P.M.H. 2017. Soutěž, která se jela jako součást 13. ÚAMK RC Rally Cupu Český Krumlov, provázely změny ještě před samotným startem. Tradiční lokalita, kterou je les u čističky odpadních vod v Českém Krumlově, totiž nemohla být využita.

36. ročník soutěže ŠKODA Economy Run se uskutečnil v sobotu 23.9.2017. Pořadatelem soutěže byly jako již tradičně ŠKODA Auto a.s. a ÚAMK Automotoklub ŠkodaMladá Boleslav. Zázemí poskytlo ŠKODA Service Training Centre a o technickou stránku soutěže se starali mechanici ze Servisních služeb ŠKODA Auto. Sledování vozidel na trati a dodržování trati a pravidel silničního provozu zajišťoval ONI system.

V den magického data 9. 9. se na šternberském Hlavním náměstí uskutečnily tradiční Šternberské slavnosti. Program byl velmi pestrý a od samého rána se náměstí zaplnilo obyvateli města. Dopolední program byl zaměřený především na děti, byl pro ně připraven skákací hrad a pro ty větší nafukovací skluzavka. Mohly si také zajezdit na šlapacích kárách nebo si třeba nechat namalovat na obličej nějaký zajímavý ornament nebo nechat vyrobit třpytivou tetovačku. Také si mohli zastřílet na laserové střelnici, kterou nám poskytla na Šternberské slavnosti Městská policie Šternberk.

Historická vozidla budou k vidění v Olešce a Staré Olešce, v Praze 9 v Újezdu nad Lesy a na krásném hradě Helfštýn. Závodníci na enduro strojích jedou bojovat o své místo na slunci do Velké Británie a k vidění budou i v Úpicích. Škodovky budou pak závodit o nejnižší spotřebu z Mladé Boleslavi do Vrchlabí a zpět. Minikáristé se ve sjezdu utkají o body do českého mistráku v Adamově.

V pořadí již 32. ročník dětské dopravní soutěže ETEC – European Traffic Education Contest se letos konal v Albánii v Tiraně. Český dětský tým odjížděl na závody, které se konaly 15. září s poměrně vysokými ambicemi, protože v jubilejním třicátém ročníku, který se za asistence ÚAMK konal v Čechách, obsadil třetí místo. Plány tedy byly jasné – postavit se opět „na bednu“.

Ondra Ježek jede o body do mistrovství světa superbiků, automobily budou orientovaně bloudit po okolí Kladna a minikáristé se porvou o cenná místa ve sjezdu. Mladí cyklisté budou usilovat o umístění na mezinárodní dopravní soutěži, kde se účastní 23 teamů z 22 zemí.

Tento víkend naše kluby pořádají velkou porci zajímavých akcí. Ve Šternberku u Olomouce se jede tradiční závod historických vozidel i mistrovství ČR do vrchu, veteráni budou k vidění i na jihu Čech v okolí Českého Krumlova a Českých Budějovic. Cyklotrialoví borci budou měřit své síli ve Sklence. Minikáristé budou usilovat o body ve třech soutěžích. Závodníci na motorkách do terénu jedou dvě soutěže. Amatérské závody do vrchu zavítají na kopec u Bečova nad Teplou.

Previous Next

Pětadvacetiletý Pepa Hlavinka, další z jezdců AMK ECCE HOMO Šternberk v ÚAMK, pochází z Litovle a jistě znáte jeho otce s červenou formulí Opel Lotus, který už závodí mnoho let. Po jeho vzoru se kopcovým závodům věnuje i jeho syn Pepa. Můžete ho vídat s vozem König 1000 R, ale třeba na letošní Ecce překvapil změnou techniky...

Previous Next

V neděli 27. 8. se uskutečnil v pořadí již 9. ročník obnoveného závodu „Letohradský Sprint na 1/8 míle“. Závodu se zúčastnilo celkem 140 jezdců (88 jezdců na motocyklech a 52 automobilů). Potěšil také zájem diváků, kterých se přišlo podívat asi 1 800. ÚAMK těší, že za jeho podpory se konají takto zajímavé akce.

Strana 1 z 9


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK