Zpravodaj ÚAMK ČR - Aktuality

Previous Next

54. Škoda Tour v Berlíně

Letos v červenci bylo možné potkávat na silnicích kolem hlavního města Německa historické i nejnovější modely vozů Škoda, aby zde jejich majitelé, ve dnech 22. 07. – 29. 07. 2017, prožili společně v Brandenburgu 7 krásných dnů, které pro ně připravili pořadatelé.

Rychle uběhlo 12 měsíců od doby, kdy věrní přátelé značky Škoda z Austrálie i Evropy, se potkali při 53. ročníku Škoda Tour v České republice na přehradě Seč.

Na letošní setkání Škoda Tour 2017 přijelo z 10 států Evropy přes 130 majitelů vozů Škoda všech typů. Nejstarší byl vůz Škoda Populár z roku 1935, následovaly pak typy Škoda 1000MB, Škoda 120, Octavie a Felície. Mezi nejnovějšími však nechyběly vozy Škoda Superb, Octavie, Yeti, Citigo a Fabie. Také i letos vzbuzovaly velkou pozornost sportovní vozy Felície, vyráběné už v 60. létech minulého století, v pobočném závodě Škoda Auto v Kvasinách.

Tato setkání se konají již přes padesát let střídavě v České republice i v zahraničí. Účastníci, kteří šíří dobré jméno značky Škoda, pozitivně ocenili ohodnocení, které jim ve své zdravici poslal pan Ing. Roman Havlásek – vedoucí servisních služeb Škoda Auto.

Hlavní program Škoda Tour začal v neděli ráno, při tradiční turistické Rallye, kdy na trati dlouhé 120 km soutěžící posádky poznávaly krásy a pamětihodnosti regionu města Berlína, Sprewaldu a Postupimi. V průběhu týdne byli k dispozici i technici ze Servisních služeb Škoda Auto z Kosmonos, kteří prováděli technické prohlídky a seřizování vozů a poskytovali technické informace.

Při pátečním závěrečném večeru si převzali zástupci Škoda klubu z Rakouska skleněný putovní pohár, protože další setkání (55. ročník Škoda Tour 2018) se uskuteční ve dnech 07. 07. – 14. 07. 2018 v rakouských Alpách, v Semmeringu. Všichni přátelé a příznivci značky Škoda jsou srdečně zváni do tohoto krásného alpského prostředí, nedaleko od Vídně, kde je možné si horské hřebeny prohlížet i z horského vláčku („zubačky“).

V roce 2019 se opět vrátí pořádání Škoda Tour do České republiky, do jižních Čech, do Plzně. Bližší informace budou postupně k dispozici na internetových stránkách (www.skodatour.eu).

Škoda Tour 2017 opět potvrdila věrnost velkého počtu fandů značce Škoda i jejich přínos k šíření image Škody mezi své známé a další nové potencionální zájemce. Účastníky setkávání Škoda Tour (bez ohledu na věk) spojuje především velká láska a fandovství k jedné značce a tradici, přispívající k lepšímu porozumění a přátelství mezi lidmi.


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK