Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

Při speciální policejní akci 19. 7. zadrženo 40 řidičských průkazů

Akce, která byla na Slovensku dopředu avizována, dopadla přesto s hrozným výsledkem – 600 policistů během 7 hodin zjistilo 1000 přestupků a další porušení pravidel, která se obešla jen napomenutím. 

Poslední prázdninový víkend na výstavišti Letňany

Výstaviště PVA Letňany přivítá poslední prázdninový víkend již třetí ročník motoristické výstavy Prague Car Festival, která je zaměřena především na upravené automobily, luxusní, sportovní a závodní vozy, „ameriky“ nebo veterány. Prostě a jednoduše, Prague Car Festival (PCF) opět potěší každého motoristického fandu.

Test: Nosiče na kola

Z kategorie: Testy

Test nosičů na kola upevněných na tažném zařízení

Rakouský autoklub ÖAMTC spolu s ÚAMK otestoval osm nosičů na kola, tentokrát pouze ty, které se připevňují na záď auta (na tažné zařízení neboli „kouli“). V poslední době se totiž právě tyto typy nosičů prosazují proti těm střešním.

Najít prodejce ojetých automobilů, který by garantoval stav najetých kilometrů vskutku napočítíte v ČR ana prstech jedné ruky. Předně se jedná o prodeje vozů samotnými prodejci. Tedy nabízejí automobily, které byly u nich prodány a jimi servisovány. Dalším hráčem na trhu je prodej ojetin především koncernu VW - Das WeltAuto.

Každý pátý řidič s dioptrickou vadou si brýle nenasadí ani za volantem

Osobní automobil je našim nejčastějším průvodcem na dovolenou, což znamená, že asi 43 % Čechů se vydá k moři, rybníku nebo do hor vozem. My v ÚAMK pravidelně radíme, jak připravit auto na dlouhou cestu, co nezanedbat. Ovšem řidiči dost často zapomínají na to nejpodstatnější – dobře vidět. Podle odborných odhadů zdravotníků totiž až 20 %, kteří by měli řídit v dioptrických brýlích, si je na nos za volantem vůbec nenasadí.


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda