Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

V pondělí 22. září bude Karlovo náměstí patřit bezpečnosti na silnicích

Další zastávkou letošní letní Road show ÚAMK bude 22. září město Kolín, kde se uskuteční Road Safety Day. Konkrétně na ústředním Karlově náměstí. Tento den, rezervovaný pro téma – bezpečnost silničního provozu, se bude konal pod záštitou místostarosty Mgr. Tomáše Růžičky. Ve „městě automobilů“ ho připravil Ústřední automotoklub, a to v čase od 10 do 15 hodin.

Naše bezpečnost není samozřejmost a bez bezpečnosti není prosperita

Cílem akce je prezentovat široké veřejnosti co nejširší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti a prevence. Akce se koná dne 20. a 21. září v Ostravě-Mošnově na letišti Leoše Janáčka Ostrava.

ÚAMK zve: Oktoberfest

Z kategorie: Aktuality

Blíží se největší svátek milovníků piva na světě

Vypukne to už brzy: přátelé piva z blízka i daleka se setkají v Mnichově na proslulém Oktoberfestu. Největší party na světě, na kterou každoročně zavítá přibližně 6,5 miliónů účastníků, se letos na Terezinské louce (Theresienwiese) koná od soboty 20. září do neděle 5. října. Zatímco fanoušci tohoto lidového pivního festivalu si plně přijdou na své, řidiči musí počítat s řadou uzavírek a omezení a také s nedostatkem parkovacích míst. ÚAMK má pro vás důležité informace a tipy, abyste si tuto největší světovou oslavu piva užili co nejlépe.

Bez řidiče: Od roku 2035

Z kategorie: Aktuality

V roce 2020 vozy, které se obejdou bez řízení, ale s volantem

Kdy se staneme ve vlastním voze je cestujícími a o řízení se postará elektronika? Podle 200 expertů z oblasti elektroniky, které oslavil americký institut IEEE, by se v roce 2035 mohla po našich silnicích prohánět zcela autonomní auta. Tedy ta, která řidiče nepotřebují.

Pes: Připoutejte ho!

Z kategorie: Aktuality

Máme na to předpisy, kontroluje to policie, my v ÚAMK na to neustále upozorňujeme a dokládáme to ukázkou našeho simulátoru nárazu – musíme jezdit připoutáni. Podobně děti usazujeme do autosedaček. A to mají třeba sotva dvacet kilogramů. Proč tedy psa, německý ovčák má i 35 kilogramů, necháváme volně běhat po autě?!

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda