Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

TEST: Ford Kuga

Z kategorie: Testy

Výborné auto do města a lehčího terénu

Druhá generace tohoto vozu zaznamenala dosti změn a vylepšení. Jak se jí ale povede v tvrdém boji s ostatními automobilkami? Vždyť kategorie kompaktních SUV je jednou z nejžádanějších, přičemž prodeje i počet novinek neustále roste. Při pohledu na silnice ale Fordu Kuga moc nenapočítáte. Změní se to po modernizaci? Vytáhlo SUV od Fordu nové trumfy? I to byly otázky, které nás přiměly zapůjčit si novinku 2.0 TDCi 4x4 Titanium plus na týdenní test. Co odhalil?

Modely mladoboleslavské automobilky se obměňují i po 10 letech, ale Fabia…

Jak dlouho jsou s námi modely vozů Škoda Auto? V průměru 7 let. Tak dlouho vydržela například druhá generace Fabie. Stejně dlouho se prezentoval Superb, ale o rok déle vydržela ve výrobě Octavia II. Ovšem skutečným rekordmanem je Roomster. Zatím je v provozu devět let, ale vydrží ještě jeden rok, takže dosáhne desetileté hranice.

Rady: Za volantem v zimě

Z kategorie: Aktuality

Lehká noha, lehká ruka a bezpečná vzdálenost 

Samozřejmě, že jen to, co jste si právě přečetli v podtitulku tohoto článku nestačí. Ale asi jde o to základní – jezdit v dostatečné bezpečné vzdálenosti od těch před vámi, s lehkou nohou. Jak při přidávání plynu, tak brzdění. No a podobně lehké by měly být i vaše ruce – žádné zbrklé pohyby volantem…

Německo schválilo zavedení zpoplatnění dálnic od roku 2016

Řidiči osobních aut budou od roku 2016 platit za užívání německých dálnic (s 12 044 km se jedná o třetí nejdelší dálniční síť na světě). Roční známka je dle ekologičnosti vozidla vyjde až na 130 eur (3600 Kč). Návrh příslušného zákona dnes schválila německá vláda, ale ještě ho musí projednat parlament a tudíž je možné, že se vrátí na přepracování. 

Letošní rok přináší z našich silnicích zatím jen nepříznivé zprávy – za prvních 9 měsíců letošního roku bylo usmrceno meziročně o 10 procent více lidí a ekonomické následky nehod stouply proti stejnému období loňského roku o jednu miliardu korun.

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda