Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

Alkohol: Cyklisti, pozor!

Z kategorie: Aktuality

Při jízdě na kole pod vlivem alkoholu hrozí vysoké pokuty!

Letní výlet na kole, jedno dvě piva během přestávky na oběd, a pak pokračovat dál? Cyklisté by si měli dávat pozor, protože při jízdě na kole pod vlivem alkoholu hrozí vysoké pokuty, a to nejen u nás, ale i po celé Evropě. ÚAMK připravil přehled vybraných evropských zemí, povoleného množství alkoholu „za řidítky“ a postihů, se kterými případní viníci musí počítat.

30 km/h: Ano či ne?

Z kategorie: Aktuality

Británie varuje – nízká rychlost vytváří iluzi nezranitelnosti

Stává se z ní zaklínadlo – třicítka. Vše zachrání zavedení ve městě omezené rychlosti na 30 km/h. Měst, která se rozhodla zavést ve svých částech tuto omezenou rychlost je celá řada: Paříž, Londýn, Praha… A?!

Za 32 let se celkem prodalo 12 milionů kusů 

Pokud bychom chtěli, mohli bychom říct, že počet vyrobených modelů Opel Corsa by za dobu své výroby (od roku 1982) stačil pro každého občana České republiky. Není to nadsázka, protože celkem se jich vyrobilo 12 milionů a tento model patří mezi neprodávanější vozy v Evropě.

Za první pololetí letošního roku automobilky v ČR uspěly

Celkem bylo za prvních šest měsíců letošního roku vyrobeno automobilkami na českém území – Škoda Auto Mladá Boleslav, Hyundai Nošovice a TPCA Kolín – 635 000 nových osobních automobilů. Jedná se v dosavadní historii o nejvyšší číslo, a tedy rekord.

Často se nás ptáte, kde je třeba mezinárodní řidičský průkaz. Rozhodli jsme se zjistit nejen v jakých státech je třeba nebo kde je doporučován, ale jak si ho zařídit.

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda