Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

Velký přehled: Zima 2015

Z kategorie: Aktuality

Povinná a doporučená výbava pro vozidla mířící do hor

Do horských oblastí doporučuje ÚAMK vozit ve vozidle teplou deku, termosku s teplým nápojem, dostatek paliva v nádrži (minimálně ½ nádrže), baterku, lopatku na vyhrabání vozidla, sněhové řetězy dle návodu k vozidlu, rukavice, škrabku s koštětem na odstranění sněhu a ledu z vozidla, kurtu na vytažení vozidla a startovací kabely. Tolik obecné rady. A jakou výbavu musíme mít, když zamíříme v zimě do sousedních zemí? 

Dny se krátí a viditelnost na silnicích se zhoršuje. Podzim je období plískanic a mlh a s nimi spojenou zhoršenou viditelností. Právě špatné podmínky viditelnosti, nepřiměřená rychlost a příliš malý odstup od vpředu jedoucího vozidla jsou nejčastějšími příčinami mnohdy i velmi těžkých nehod. ÚAMK proto připravil pro řidiče tipy, jak bezpečně projet mlhou.

Dát nohu z plynu je to základní doporučení 

Možná to zní velmi jednoduše, ale je to fakt – prvním a nejefektivnějším krokem, jak se vyhnout nebezpečným situacím na podzimních silnicích, plných mokra, listí a mlhy, je ubrat plyn. Tedy jezdit nižší rychlostí a být obezřetnější. Proč?

Stylovější MPV přijíždí ve dvou variantách pěti a sedmi místné

Na začátku příštího roku můžeme očekávat příjezd nových vozů Ford: C-Max a Grand C-Max. Je to už přes 11 let, co byl tento model MPV poprvé uveden na evropský trh. Zatím si ho pořídilo 1,2 milionu zájemců. Jeho modernizovaná podoba bude zanedlouho uvedena i na český trh.

10 tisíc za sedan, 20 tisíc za kombi, diesel o 80 tisíc více

Modernizovaný Ford Focus má výbavu a základní cenu odpovídající své třídě. Je nabízen ve třech stupních výbavy, ve třech karoseriích a s motory začínajícími na objemu 1,0 l. Základní cena: 336 900 Kč.

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda