Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

S hustým provozem během nadcházejících velikonočních svátků se setkají řidiči na silnicích nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. Z těch sousedních je třeba počítat s komplikacemi zejména v Rakousku a Německu, kde dopravu navíc ovlivňují velikonoční prázdniny napříč všemi spolkovými zeměmi.

Srážka s kamiónem je noční můrou každého řidiče osobního auta 

Zahraniční partneři každoročně poukazují na tyto tragické dopravní nehody. Americká společnost IIHS nasimulovala několik možných nárazů do zadní části návěsu nákladního vozu. Bohužel pokaždé se ukázalo, že se jedná o velice vážnou nehodu, a dokonce ve dvou situacích neměl řidič osobního vozu žádnou šanci na přežití.

Benzín je v České republice druhý nejlevnější v Evropě

Pokud se během nadcházejících Velikonoc chystáte na cesty do zahraničí, mohou se Vám hodit informace, kolik zaplatíte v jednotlivých státech při tankování. Přinášíme Vám srovnání cen paliv v různých evropských zemích – a Česká republika se v něm drží na špičce. Diesel levněji než u nás natankujete pouze v Lucembursku a Polsku, benzín pak jenom v Polsku.

Jarní příprava vozu na provoz vyžaduje kontrolu zevnitř i zevně 

Pokud máte za to, že stačí jen přezout pneumatiky a ty zimní vyměnit za letní, a je povinnostem vůči vlastnímu automobilu učiněno za dost, je to omyl. Proberme alespoň ty nejzákladnější úkony, které bychom měli udělat, abychom věděli, v jakém stavu po zimě vozidlo je.

Platí v Evropě česká kartička invalidy? Mohu s ní bez problému parkovat na vyhrazených místech v blízkých zemích: konkrétně v Rakousku, Německu, Maďarsku a Polsku?

Milan Juránek

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda