Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

Odebrání techničáku a povinná kontrola na STK

Od 1.1.2015 začne platit v ČR novela silničního zákona zaměřená na technický stav vozidel. Policie tak bude moci z místa poslat vozidlo na STK a nebo rovnou odebrat malý technický průkaz. 

Euro 6: Od ledna 2015

Z kategorie: Aktuality

Všechna nová vozidla musí od ledna příštího roku splňovat emisní limity označované jako Euro 6. Celou cestu k ekologicky šetrnějším vozidlům zahájila Evropa v roce 1993, kdy začala platit norma Euro 1. Nyní je to už v pořadí šestá norma.

Test tlakoměrů pneumatik

Z kategorie: Testy

ÚAMK spolu s německým autoklubem ADAC jednotlivé tlakoměry porovnal , od analogových přes digitální až po počítačové systémy.

Tlak v pneumatikách ovlivňuje jak bezpečnost, tak ekologické a ekonomické vlastnosti vozidla (spotřebu). Od 1. listopadu 2012 disponují všechny nově homologované typy vozidel kontrolním systémem tlaku v pneumatikách, který při poklesu tohoto tlaku (např. při píchlé pneumatice) řidiče varuje. Kontrolním systémem tlaku v pneumatikách však lze dodatečně vybavit také starší osobní vozidla, která jej nemají. Od 1. listopadu 2014 bude tento systém povinný už u všech nově registrovaných vozidel.

Jezdec na žluto-černém stroji s logem ÚAMK si vede na výbornou

Motocyklový jezdec Pavel Nechanický je ve svých jen šestnácti letech doslova „celebritou“. Na svém kontě už má plejádu titulů. V roce 2011 se stal mistrem ČR mini GP 50, což byl začátek jeho kariéry. Na ní ho doprovází i ÚAMK, který ho podporuje.

Jezdec podporovaný ÚAMK bezmála nezná jiné umístění než: první

Pokud vezmeme deset nejdůležitějších závodů letošních soutěží FIM Europe Alpe Adria Championship, Mistrovství ČR a Mistrovství Polska a účast motocyklového jezdce Igor Kalába na nich, pak tím nejčastějším umístěním bylo – první.

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda