Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

Rady: Za volantem v zimě

Z kategorie: Aktuality

Lehká noha, lehká ruka a bezpečná vzdálenost 

Samozřejmě, že jen to, co jste si právě přečetli v podtitulku tohoto článku nestačí. Ale asi jde o to základní – jezdit v dostatečné bezpečné vzdálenosti od těch před vámi, s lehkou nohou. Jak při přidávání plynu, tak brzdění. No a podobně lehké by měly být i vaše ruce – žádné zbrklé pohyby volantem…

Německo schválilo zavedení zpoplatnění dálnic od roku 2016

Řidiči osobních aut budou od roku 2016 platit za užívání německých dálnic (s 12 044 km se jedná o třetí nejdelší dálniční síť na světě). Roční známka je dle ekologičnosti vozidla vyjde až na 130 eur (3600 Kč). Návrh příslušného zákona dnes schválila německá vláda, ale ještě ho musí projednat parlament a tudíž je možné, že se vrátí na přepracování. 

Letošní rok přináší z našich silnicích zatím jen nepříznivé zprávy – za prvních 9 měsíců letošního roku bylo usmrceno meziročně o 10 procent více lidí a ekonomické následky nehod stouply proti stejnému období loňského roku o jednu miliardu korun.

ESP: Od listopadu všichni

Z kategorie: Aktuality

Až 84 % všech automobilů Evropy je dnes vybaveno tímto systémem

Evropské předpisy přinášejí rok za rokem další změny a zvyšují vybavení vozidel, především pokud jde o jejich bezpečnost. To platí i v případě předpisu, který uvedl v platnost od listopadu letošního roku povinnost vybavení nových vozů elektronickým systémem ESP.

Pro životní prostředí a zdraví lidí jsou škodlivější jen diesely

Obecná pravda říká, že elektromobily jsou ekologicky šetrné. V danou chvíli necháme stranou, že je pro výrobu elektřiny v zemích jako je Česká republika nutné spálit vysoké procento fosilních paliv. To nechalo výzkumné belgické pracoviště Doprava & Mobilita ve městě Lovani zcela stranou.

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda