Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

Měsíc od nabití účinnosti předpisů usnadňujících výkup pozemků

Je to měsíc, co vešel v platnost (13. září 2014) zákon o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Jeho největší předností je možnost usnadnit výkup pozemků pro nezbytné dopravní stavby. Jak se ukazuje, například po výkupu všech zásadních pozemků pro dálnice v ČR stále zůstává 2500 pozemků, u nichž nejsou vypořádány všechny otázky.

Budou soudy souhlasit s návrhy organizace zastupující spotřebitele?

Nemohlo to dopadnout jinak. Po soudních rozhodnutích například v USA, kde byla potrestána automobilka Hyundai, která nadsazovala kombinovanou spotřebu svých vozů, přišla na řadu Evropa. O to je to závažnější, že nejde o jednotlivce, ale organizaci Altroconsumo zastupující spotřebitele, za níž se postavila evropská organizace spotřebitelů BEUC.

Velký přehled: Zima 2015

Z kategorie: Aktuality

Povinná a doporučená výbava pro vozidla mířící do hor

Do horských oblastí doporučuje ÚAMK vozit ve vozidle teplou deku, termosku s teplým nápojem, dostatek paliva v nádrži (minimálně ½ nádrže), baterku, lopatku na vyhrabání vozidla, sněhové řetězy dle návodu k vozidlu, rukavice, škrabku s koštětem na odstranění sněhu a ledu z vozidla, kurtu na vytažení vozidla a startovací kabely. Tolik obecné rady. A jakou výbavu musíme mít, když zamíříme v zimě do sousedních zemí? 

Dny se krátí a viditelnost na silnicích se zhoršuje. Podzim je období plískanic a mlh a s nimi spojenou zhoršenou viditelností. Právě špatné podmínky viditelnosti, nepřiměřená rychlost a příliš malý odstup od vpředu jedoucího vozidla jsou nejčastějšími příčinami mnohdy i velmi těžkých nehod. ÚAMK proto připravil pro řidiče tipy, jak bezpečně projet mlhou.

Dát nohu z plynu je to základní doporučení 

Možná to zní velmi jednoduše, ale je to fakt – prvním a nejefektivnějším krokem, jak se vyhnout nebezpečným situacím na podzimních silnicích, plných mokra, listí a mlhy, je ubrat plyn. Tedy jezdit nižší rychlostí a být obezřetnější. Proč?

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda