Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

Test: Nosiče na kola

Z kategorie: Testy

Test nosičů na kola upevněných na tažném zařízení

Rakouský autoklub ÖAMTC spolu s ÚAMK otestoval osm nosičů na kola, tentokrát pouze ty, které se připevňují na záď auta (na tažné zařízení neboli „kouli“). V poslední době se totiž právě tyto typy nosičů prosazují proti těm střešním.

Najít prodejce ojetých automobilů, který by garantoval stav najetých kilometrů vskutku napočítíte v ČR ana prstech jedné ruky. Předně se jedná o prodeje vozů samotnými prodejci. Tedy nabízejí automobily, které byly u nich prodány a jimi servisovány. Dalším hráčem na trhu je prodej ojetin především koncernu VW - Das WeltAuto.

Každý pátý řidič s dioptrickou vadou si brýle nenasadí ani za volantem

Osobní automobil je našim nejčastějším průvodcem na dovolenou, což znamená, že asi 43 % Čechů se vydá k moři, rybníku nebo do hor vozem. My v ÚAMK pravidelně radíme, jak připravit auto na dlouhou cestu, co nezanedbat. Ovšem řidiči dost často zapomínají na to nejpodstatnější – dobře vidět. Podle odborných odhadů zdravotníků totiž až 20 %, kteří by měli řídit v dioptrických brýlích, si je na nos za volantem vůbec nenasadí.

Ze Švédského města Övertornea až na Nordkapp

Ráno jsme se u finského města Yllitornio probudili celí pokousaní od komárů a mušek, protože blízko chatiček, kde jsme byli ubytovaní, se nachází jezero a kousavého hmyzu tam bylo opravdu hodně. Člověk by ani neřekl, že jsme 15 km od polárního kruhu. Jelikož jsme Octavii nechali u cesty ve švédském městě Övertornea, vrátili jsme se asi 3 km zpět do Švédska a odtud vyrazili směrem na sever po finské straně podél hranice Švédska a Finska.

Škoda Octavia GreenLine míří na nejsevernější výběžek Evropy. Úkol je jednoduchý, dojet tam z Prahy na dvě nádrže. Jediné zamýšlené tankování má už posádka za sebou a nyní se blíží k Polárnímu kruhu.

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda