Prevence bezpečnosti

Zájmové činnosti

Sport ÚAMK

O. Ježek: Nakonec pátý

Z kategorie: Sport

Po pádu v posledním závodě Superstock 1000 v Magny Cours skončil na klinice

Jak známo, ÚAMK se snaží podporovat talentované a nadějné české jezdce, mezi něž patří i motocyklový závodník Ondřej Ježek. Jemu jsme drželi palce i při nedávném posledním závodě  Světového poháru Superstock 1000, kde se snažil udržet třetí místo v celkovém pořadí. Na okruhu v Magny Cours na mokré trati a za hustého mrholení však upadl a nedokončil. S naražením skončil na klinice a v konečném hodnocení obsadil páté místo.

Členové týmu ÚAMK AMK Škoda Mladá Boleslav uspěli

Slovenský Rohožník hostil závěrečné třetí kolo Evropského poháru. Mezi finalisty byli i členové týmu ÚAMK AMK Škoda Mladá Boleslav, z nichž především Jan Šimůnek byl od začátku žhavým favoritem. Ukázalo se, že oprávněně.

Měsíc od nabití účinnosti předpisů usnadňujících výkup pozemků

Je to měsíc, co vešel v platnost (13. září 2014) zákon o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Jeho největší předností je možnost usnadnit výkup pozemků pro nezbytné dopravní stavby. Jak se ukazuje, například po výkupu všech zásadních pozemků pro dálnice v ČR stále zůstává 2500 pozemků, u nichž nejsou vypořádány všechny otázky.

Budou soudy souhlasit s návrhy organizace zastupující spotřebitele?

Nemohlo to dopadnout jinak. Po soudních rozhodnutích například v USA, kde byla potrestána automobilka Hyundai, která nadsazovala kombinovanou spotřebu svých vozů, přišla na řadu Evropa. O to je to závažnější, že nejde o jednotlivce, ale organizaci Altroconsumo zastupující spotřebitele, za níž se postavila evropská organizace spotřebitelů BEUC.

Velký přehled: Zima 2015

Z kategorie: Aktuality

Povinná a doporučená výbava pro vozidla mířící do hor

Do horských oblastí doporučuje ÚAMK vozit ve vozidle teplou deku, termosku s teplým nápojem, dostatek paliva v nádrži (minimálně ½ nádrže), baterku, lopatku na vyhrabání vozidla, sněhové řetězy dle návodu k vozidlu, rukavice, škrabku s koštětem na odstranění sněhu a ledu z vozidla, kurtu na vytažení vozidla a startovací kabely. Tolik obecné rady. A jakou výbavu musíme mít, když zamíříme v zimě do sousedních zemí? 

Sleva na profesionální asistenční služby ÚAMK

ÚAMK recommended

Sow Your Card!

 

Slevy


Jsme na FacebookuGoogle+

Newsletter

Odebírat

Chcete být informováni?

Autoklub Bohemia Assistance - silniční a odtahová služba, autopůjčovna, autoservis, dálniční známky   CK Autoturist Hotel Fontána - Ubytování, relax, Lipenská přehrada   Servis 24 - asistenční služby pro nákladní vozidla, trucky a autobusy   Autocentrum Verold - prodej a servis vozů Škoda