Zpravodaj ÚAMK ČR - Historická vozidla

Foto: archiv dětského domova

South Bohemia Classic není pouze honbou za co nejlepším výsledkem. Společenský rozměr akci každoročně dodává její charitativní podtext. Organizátoři z ČK motorsportu se i při osmém ročníku rozhodli podpořit Dětský domov v Horní Plané dražbou. Vítězem aukce velkoformátové fotografie Ondřeje Kroutila se nakonec stala jedna ze soutěžících posádek – Jaroslav Krajník s Janou Chaloupkovou věnovali dětskému domovu částku 42 000 Kč.

Škoda 130 RS jihočeského týmu ČK motorsport opět vyrazí na soutěžní tratě. Po úspěšném zdolání Rallye Monte-Carlo Historique a zářijové setinové rallye South Bohemia Classic bude stroj vyvedený v originálních barvách továrního speciálu posádky Zapadlo – Motal v závěru tohoto týdne při Rallylegend 2017 pilotovat ostřílený domažlický soutěžák Marcel Tuček. Rozpis mu bude v San Marinu stejně jako před dvěma lety číst kaplický navigátor Karel Mach.

Největší setinová rallye na území České republiky je minulostí. Téměř 420 kilometrů dlouhou trať VIII. South Bohemia Classic 2017 lemovaly ve dnech 8. a 9. září tisíce nadšených diváků. Rekordní počet účastníků se zájmem sledovali lidé v centrech jihočeských měst a obcí, za 139 posádkami veteránských a sportovních vozů se ale vypravili rovněž do malebné přírody Lipenska, Novohradských hor či rakouského příhraničí.

Previous Next

O letošní veteránské Ecce Homo byl velký zájem ze strany majitelů historických automobilů a motocyklů, což nás samozřejmě velmi těší. Zájem byl jak o páteční rally, která letos všechny účastníky zavedla do Loštic a tamního muzea tvarůžků, tak o sobotní výstavu a Spanilou jízdu, kterou absolvovala většina historických krasavců. Nedělní jízdy pravidelnosti na trati Ecce Homo byly stejně jako každým rokem velkým lákadlem pro řidiče motocyklů i automobilů z dávných let.

Nablýskané stroje, které se do kronik motorismu zapsaly nesmazatelným písmem, budou ve dnech 8. a 9. září 2017 k vidění na jihočeských silničkách. Do osmého ročníku South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů, se zaregistroval rekordní počet 145 posádek!

Pod tímto názvem se uskuteční výroční sraz MB klubu ČR a majitelů vozů Mercedes-Benz, a to za spolupráce s Klubem historických vozidel Praha ÚAMK. A kde? Po dobrých zkušenostech opět v Hotelu Bezděz ve Starých Splavech, a to ve dnech 25. až 27. 8. 2017.

Previous Next

Středomoravský Klub Automobilistů a Motocyklistů Olomouc (SKAM Olomouc) pořádá v sobotu 19. srpna vzpomínkové setkání historických automobilů a motocyklů, které je určeno pro vozidla vyrobená před rokem 1964. Vzpomínkové setkání je pořádáno klubem SKAM pravidelně vždy v lichých letech už od roku 2011.

V pořadí jíž třetí Letní vyvedení, jak se nazývá sraz vojenské a civilní techniky a historických vozidel, se uskuteční ve dnech 12. až 13. srpna v Oslí okres Příbram (Hovorků louky).

ÚAMK by vás rád pozval na v pořadí již 33. ročník Kolínské plaketové jízdy, která se koná pod záštitou místostarosty Kolína. Akce se uskuteční v sobotu 17. června.

Previous Next

Klub historických vozidel Praha v ÚAMK pozval v září počtvrté veterány do Újezda nad Lesy. Na parkovišti před supermarketem Penny se představilo 68 automobilů a 37 motocyklů. Tradiční akce poutá každým rokem zvýšený zájem vystavovatelů i návštěvníků.

Klub historických vozidel Praha v ÚAMK pořádá v pátek 28. října se spolkem Retro Prague Podzimní Rally 2016. Jednodenní program zavede posádky historických automobilů ke startu v 9:30 v Drnovské ulici v Praze-Ruzyni. Cíl je naplánovaný na 17:30 před Vilou Kajetánkou v Radimově ulici na Praze 6.

Strana 1 z 3


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK