Zpravodaj ÚAMK ČR - Historická vozidla

Previous Next

Největší setinová rallye na území České republiky je minulostí. Téměř 420 kilometrů dlouhou trať VIII. South Bohemia Classic 2017 lemovaly ve dnech 8. a 9. září tisíce nadšených diváků. Rekordní počet účastníků se zájmem sledovali lidé v centrech jihočeských měst a obcí, za 139 posádkami veteránských a sportovních vozů se ale vypravili rovněž do malebné přírody Lipenska, Novohradských hor či rakouského příhraničí.

Previous Next

O letošní veteránské Ecce Homo byl velký zájem ze strany majitelů historických automobilů a motocyklů, což nás samozřejmě velmi těší. Zájem byl jak o páteční rally, která letos všechny účastníky zavedla do Loštic a tamního muzea tvarůžků, tak o sobotní výstavu a Spanilou jízdu, kterou absolvovala většina historických krasavců. Nedělní jízdy pravidelnosti na trati Ecce Homo byly stejně jako každým rokem velkým lákadlem pro řidiče motocyklů i automobilů z dávných let.

Nablýskané stroje, které se do kronik motorismu zapsaly nesmazatelným písmem, budou ve dnech 8. a 9. září 2017 k vidění na jihočeských silničkách. Do osmého ročníku South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů, se zaregistroval rekordní počet 145 posádek!

Pod tímto názvem se uskuteční výroční sraz MB klubu ČR a majitelů vozů Mercedes-Benz, a to za spolupráce s Klubem historických vozidel Praha ÚAMK. A kde? Po dobrých zkušenostech opět v Hotelu Bezděz ve Starých Splavech, a to ve dnech 25. až 27. 8. 2017.

Previous Next

Středomoravský Klub Automobilistů a Motocyklistů Olomouc (SKAM Olomouc) pořádá v sobotu 19. srpna vzpomínkové setkání historických automobilů a motocyklů, které je určeno pro vozidla vyrobená před rokem 1964. Vzpomínkové setkání je pořádáno klubem SKAM pravidelně vždy v lichých letech už od roku 2011.

V pořadí jíž třetí Letní vyvedení, jak se nazývá sraz vojenské a civilní techniky a historických vozidel, se uskuteční ve dnech 12. až 13. srpna v Oslí okres Příbram (Hovorků louky).

ÚAMK by vás rád pozval na v pořadí již 33. ročník Kolínské plaketové jízdy, která se koná pod záštitou místostarosty Kolína. Akce se uskuteční v sobotu 17. června.

Previous Next

Klub historických vozidel Praha v ÚAMK pozval v září počtvrté veterány do Újezda nad Lesy. Na parkovišti před supermarketem Penny se představilo 68 automobilů a 37 motocyklů. Tradiční akce poutá každým rokem zvýšený zájem vystavovatelů i návštěvníků.

Klub historických vozidel Praha v ÚAMK pořádá v pátek 28. října se spolkem Retro Prague Podzimní Rally 2016. Jednodenní program zavede posádky historických automobilů ke startu v 9:30 v Drnovské ulici v Praze-Ruzyni. Cíl je naplánovaný na 17:30 před Vilou Kajetánkou v Radimově ulici na Praze 6.

Zbrojovka Z4 z roku 1934 Jiřího Kohlíčka

Závod historických vozidel do vrchu Ecce Homo Historic 2016 vyhrál v neděli 11. září ve Šternberku automobil Zbrojovka Z4 z roku 1934 Jiřího Kohlíčka, předsedy klubu ÚAMK S.K.A.M. Olomouc. V soutěži pravidelnosti absolvoval obě jízdy s rozdílem časů jedné desetiny sekundy.

Previous Next

Manželé Jiří a Renata Vítkovi vyhráli s vozem MGA 1500 Roadster z roku 1958 (st. č. 8) sedmý ročník dvoudenní setinové soutěže South Bohemia Classic.  Populární akci připravili pořadatelé z ÚAMK South Bohemia Rallye Clubu a ČK motorsportu v pátek 9. a v sobotu 10. září v jihočeském, západočeském, bavorském a hornorakouském regionu.

Strana 1 z 3


© 2015 ÚAMK. All Rights Reserved. Designed By ÚAMK