Nej: Trojice kritických křižovatek Česka

Nebudeme si nic namlouvat, pro některé motoristy jsou složité křižovatky, s vícerým křížením silnic a ještě tramvajovým pásem,

neřešitelným oříškem. Když k tomu připočtete nevěnování se plně řízení, nedodržení bezpečné vzdálenosti a další prohřešky, jsou z toho městské nehody. Pokud máte pocit, že jde jen o ťukance, nechvalný „rekordman“ mezi nebezpečnými křižovatkami, pražské náměstí I. P. Pavlova vás vyvede z omylu.

Za poslední 2 roky se zda odehrálo 103 dopravních nehod, přičemž 13 osob bylo při nich zraněno a škody dosáhly 15 milionů korun. Rozhodně tedy nejde o městské lišeje na náraznících ale nebezpečné situace. Proto odborníci ÚAMK vítají informace společnosti Portál nehod o počtu nehod na konkrétních křižovatkách. Je tak možné upozornit motoristy na nebezpečná místa.

Za ty je vedle křižovatky na náměstí I. P. Pavlova v Praze na místě připočítat i místa v krajských městech. Na druhém místě, pokud jde o trojici nejvíce nebezpečných křižovatek Česka, je křížení ulic Přístavní a Předmostí u mostu Dr. E. Beneše v Ústí nad Labem. Na daném místě za dva roky došlo k 35 nehodám, 10 osob bylo zraněno, škody dosáhly 4 milionů korun. Třetí neslavné místo patří křižovatce ulic Pilnáčkova, Akademika Bedrny v Hradci Králové. Na svém účtu má za minulé dva roky 19 nehod, 10 zraněných, 3 miliony korun škod.