Enduro GP: Jezdci ÚAMK na výbornou

Aktuálně nejlepší český endurový jezdec Kryštof Kouble vybojoval v závodě mistrovství světa enduro v Lalínu ve Španělsku dvě bodovaná místa v první desítce.

V kategorii Enduro2 mu v průběžném pořadí šampionátu mu po dvou Grand Prix patří osmé místo. A dalšímu jezdci KBS ÚAMK Unhošť, Matěji Škutovi, se mezi juniory rovněž dařilo. Bodoval v absolutním pořadí a v kategorii Junior 2 je průběžně šestý. Lze tedy bez nadsázky konstatovat, že jezdcům ÚAMK se na Enduro GP World Championship ve Španělsku vedlo na výbornou.

Přitom nejlepší jezdec sám se svým výkonem až tak spokojený nebyl. Vždyť po závodu konstatoval: „V sobotu jsem měl super začátek, ale ke konci se nedařilo. V neděli to bylo podobné. Udělal jsem si něco se zápěstím a podle toho to vypadalo. První dva testy jsem dokázal zajet vepředu s nejlepšími, ale na enduro testu jsem s tím opět bojoval,“ uvedl Kryštof Kouble na facebookovém profilu týmu KBS ÚAMK Unhošť, za který jezdí. „Nevím, co jsem dělal špatně. Dával jsem do toho všechno, ale výsledný čas tomu neodpovídal. To se ale někdy stává, je to prostě závod a sport“ konstatoval.

Jeho týmový kolega Škuta byl v sobotu i v neděli ve své třídě šestý, v absolutním pořadí obsadil 14. a 13. místo. V dílčí kategorii dosáhli na body i Matyáš Chlum a Jaroslav Kalný. Chlum byl dvakrát osmý, Kalný dvanáctý a desátý. V doprovodném Světovém poháru se v kategorii Open 2 dařilo Jiřímu Hádkovi a Robertu Friedrichovi, kteří si připsali shodně první a druhé místo. Hádek vyhrál v sobotu, Friedrich v neděli. Celkově vede Hádek. V Open 4 byl Jakub Hroneš z KBS ÚAMK Unhošť čtvrtý a třetí, celkově je čtvrtý.

Vedení ÚAMK jezdcům blahopřeje a bude jim držet palce na mistrovství světa, které bude pokračovat třetím dílem na konci května ve Finsku.