Sport

Na start 51. Rallye Český Krumlov se postavila kompletní jezdecká špička

Vítězem závodu je Dominik Stříteský

Stříteský porazil Pecha

Rallye Český Krumlov vyhrál Dominik Stříteský ve Škodě Fabia o 0,8 sekundy před Václavem Pechem s Fordem Focus a připsal si druhé vítězství v soutěži mistrovství České republiky.

Rallye Český Krumlov startuje už v pátek!

Rallye Český Krumlov startuje už v pátek!

Už jen poslední desítky hodin zbývají do startu 51. ročníku Rallye Český Krumlov,

Rallye Český Krumlov

V patek 17. 5. odstartoval 51. ročník Rallye Český Krumlov. Start si nenechaly ujít nejen špičky politického života mezi nimiž nechyběla primátorka Českých Budějovic Dr. Dagmar Škodová Parmová nebo kandidát do Evropského parlamentu Dr. Alexandr Vondra, ale jako již tradičně se startovací vlajky chopil i někdejší slavný automobilový závodník a zároveň prezident pořadatelské organizace ÚAMK Dr. Oldřich Vaníček.  

Na start se přihlásilo celkem 87 posádek soudobých a 30 posádek historických vozů na čele s těmi nejlepšími z mistrovství republiky. Vloni Janu Kopeckému a Janu Hlouškovi jejich soupeři poněkud ulehčili cestu za dalším prvenstvím mnoha odstoupeními, letos je ale konkurence ještě silnější a dá se čekat, že boje budou opravdu vyrovnané. Nechme se tedy překvapit, zda pilotem nejrychlejšího vozu bude opět zmíněný Východočech, nebo třeba jeho velký rival Václav Pech. Anebo někdo ze zástupců mladší generace? Bude to Erik Cais? Dominik Stříteský? Adam Březík? Filip Mareš? Nebo někdo úplně jiný? Nechme se překvapit nebo o tom třeba i dlouze diskutujme, jasné je ale to, že pravdu ukáže až soutěž, která finišuje v sobotu 18. 5.

51. ročník Rallye Český Krumlov 2024 se koná 17. - 18. května

Motoristická soutěž s kompletní jezdeckou špičkou