Víte co máte?

Samozřejmě, že je titulek myšlen s nadsázkou. Nicméně, dá se předpokládat, že když se zeptáte majitele třeba Mercedesu

s označením A180, vůbec si nebude jistý, jaký že zdvihový objem motoru to ve skutečnosti jeho vůz s trojcípou hvězdou vlastně má. Že to rozhodně není 1,8 litru, to už tuší, ale že je to 1332 cm3, rozhodně ze značení vozu nevyčte. Obdobný chaos hledejte i na zádi dalších značek, jako je Audi. Ta s tím chce skončit.

Máte třeba ponětí, co se skrývá za označením 35 nebo 45 TFSI? Tak třeba v druhém případě se číslo 45 nevztahuje ani k objemu motoru, ten činí 1894 cm3, ani k výkonu, ten má 227 koní. Takže? A se značením 35 TFSI je to něco podobného. Ten totiž může v modelu A1 představovat objem motoru 1,5 litru, ale v A4 jde o dvoulitr. Takže?

Po sedmi letech tohoto nejasného značení bude Audi přecházet k něčemu, co bude pro motoristy přece jen čitelnější. Například vozy s pohonem čtyř kol budou výhradně označeny například Q6. Tedy quattro. Sportovní verze SQ6 a tak podobně. Elektrické verze zůstanou u značení e-tron, model s větším výkonem baterií bude označen slovy jako Performance. Takže už možná konečně budeme vědět, co vlastně máme.